Biegi Niepodległej

Na 40-lecie szkoły nr 11

22 września uczniowie, nauczyciele i rodzice Szkoły Podstawowej nr 11 im. Teodora Bolduana w Wejherowie uczestniczyli w Biegach Niepodległej zorganizowanych w ramach obcjodów 40-lecia szkoły nr 11. Impreza odbyła się w pobliskim lesie, w sąsiedztwie ulicy Marii Konopnickiej.

Dyrektor SP nr 11 Wioleta Podolska z uczniami, którzy pomyślnie zakończyli bieg. Tak jak pozostali zawodnicy, mogą być dumni ze zdobytych medali.
Dyrektor SP nr 11 Wioleta Podolska z uczniami, którzy pomyślnie zakończyli bieg. Tak jak pozostali zawodnicy, mogą być dumni ze zdobytych medali.

Celem wydarzenia było propagowanie zdrowego stylu życia, obcowanie z przyrodą oraz spędzanie wolnego czasu w miłym towarzystwie. Uroczystość rozpoczęła się od oficjalnego otwarcia biegów przez dyrektor SP nr 11 – Wioletę Podolską, prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta oraz wiceprezydenta Arkadiusza Kraszkiewicza. Prezydent Krzysztof Hildebrandt złożył społeczności szkolnej gratulacje z okazji 40-lecia tak bardzo rozbieganej szkoły i życzył wspaniałej, wspólnej zabawy. Dodał, że to wspaniała inicjatywa połączona z propagowaniem zdrowego stylu życia na łonie natury.
Uczestnicy przygotowywali się do biegów pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego, uczestniczyli w rozgrzewce, a później startowali w swojej kategorii wiekowej: uczniowie z klas 1-3, IV-VI, VII, VIII i gimnazjum, rodzice oraz nauczyciele. Mimo deszczowej aury zawodnicy pokazali wielki hard ducha i w świetnej kondycji mijali linię mety. Nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem imprezy, oprócz dyrekcji i nauczycieli, czuwały pielęgniarki i lekarki.
Po biegach zawodnicy uczestniczyli we wspólnym grillowaniu. Były kiełbaski, smaczne ciasto i ciasteczka. W czasie świętowania odbył się koncert zespołu White Room and Friends, zorganizowany przez nauczyciela wychowania fizycznego Piotra Wojciechowskiego. Impreza była okazją do integracji środowiska szkolnego.
Głównymi organizatorkami zawodów były nauczycielki wf – Izabela Sikora i Adriana Czurgiel.
Informacje i zdjęcie pochodzą ze strony internetowej
Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.