Medale na ME w Hadze

Ponad 500 zawodników z ponad 20 państw, w tym z Niemiec, Holandii, Belgii, Grecji, Włoch, Czech, Węgier Ukrainy, Turcji i innych krajów, a także liczna, bo 14-osobowa reprezentacja Polski, brała udział w Otwartych Mistrzostwach Europy w Kickboxingu organizacji WFMC, które odbyły się w Hagen. Polska reprezentacja, składająca się z zawodników Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz Klubu Malinowski Team z Żar (lubuskie), wywalczyła aż 17 medali Mistrzostw Europy, w tym 8 złotych, 3 srebrne oraz 6 brązowych.

Rewelacją zawodów była drużyna dzieci, która w wywalczyła Drużynowe Mistrzostwo Europy do 12 lat. Natomiast polska drużyna do lat 17 zdobyła w turnieju II miejsce.
Złote medale i tytuły Mistrzów Europy zdobyli zawodnicy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego: Zuzanna Kalbarczyk semi contact 34 kg do 12 lat, Kornelia Szymańska semi contact dwukrotnie (!) do 48 i do 56 kg do lat 17, Konrad Kaczmarkiewicz light contact + 80 kg do lat 17 oraz Cezary Maciejewski semi contact – 80 kg do 17 lat.
Rafał Karcz, trener WSS w kat. do 64 kg semi contact stoczył trzy zwycięskie pojedynki, uzyskując tytuł Mistrza Europy seniorów. Sukcesy podnieśli też inni zawodnicy stowarzyszenia.
Srebrne medale i tytuły Wicemistrzów Europy zdobyli: Oliwer Laskowski semi contact – 52 kg do lat 12 oraz Konrad Kaczmarkiewicz semi contact + 80 kg do lat 17.
Brązowe medale wywalczyli: Filip Stark semi i light contact – 40 kg do lat 12, Zuzanna Kalbarczyk light contact -34 kg do lat 12, Paulina Stenka semi contact + 46 kg do 12 lat, Oliwer Laskowski semi contact +52 kg do 12 lat, Michał Stachowski light contact do 81 kg seniorów.
Udany międzynarodowy debiut zaliczył najmłodszy z ekipy 8-letni Maciej Fragel, który wywalczył 5 miejsce.
Ogromnym sukcesem zakończyły zawody 3-osobowe drużyny. Drużyna do lat 12 w składzie: Zuzanna Kalbarczyk, Oliwer Laskowski, Filip Stark, w finałowym pojedynku pokonała faworytów, reprezentację Niemiec. Drużyna do lat 17, w składzie: Szymańska, Kaczmarkiewicz, Maciejewski, wywalczyła drugie miejsce.
Na koniec odbyła się rywalizacja drużynowa seniorów. Rafał Karcz został zaproszony do drużyny OLD BOYS z Niemiec i wraz z nimi zdobył srebro w drużynie.
Trenerami Kadry WFMC POLSKA podczas wyjazdu do Hagen byli Paweł Malinowski oraz Rafał Karcz.

Wyjazd reprezentacji na turniej do Hagi wsparli rodzice zawodników oraz firmy z powiatu wejherowskiego: PREiB ELSTARK z Kębłowa, KABAJUNI, Myjnia samochodowa VEGA INWEST z Wejherowa, PHU MATIKOM z Bolszewa, Instalatorstwo Elektryczne B. Komkowski z Wejherowa.
Wsparcia dla zawodników z Wejherowa oraz z Gminy Wejherowo udzielili prezydent Krzysztof Hildebrandt i wójt Henryk Skwarło.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.