Uczniowie na podium

Reprezentanci wejherowskiej placówki dla niesłyszących mogą pochwalić się zdobyciem I i II miejsca w kategorii gry podwójnej chłopców do lat 16 oraz II miejscem w grze mieszanej do lat 16 podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polskiej Federacji Sportu Niesłyszących w Tenisie Stołowym. Zawody, które odbyły się w hali Polskiego Związku Tenisa Stołowego w Gdańsku zostały zorganizowane przez Międzyszkolny Klub Sportowy Niesłyszących „OLIMP”, działający przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 dla Niesłyszących w Wejherowie.


W turnieju uczestniczyło 7 drużyn z całej Polski. Na sportowców którzy osiągnęli najlepsze rezultaty oprócz medali i pucharów czekały upominki, ufundowane przez Marszałka Pomorskiego.
– Osoby niesłyszące mogą liczyć tylko na wzrok. Muszą więc być odporne psychicznie i doskonale widzieć. Ważne jest też opanowanie. Trenerki bardzo pilnują swoich podopiecznych. Uczą, że podczas gry trzeba się maksymalnie skupić – stwierdziły Katarzyna Malinowska i Marzena Szaro-Truchan, organizatorki turnieju. – Sukcesy zachęcają do dalszej pracy, ćwiczą hart ducha tak potrzebny do pokonywania rozlicznych przeszkód i barier czekających na nich w dorosłym życiu.

Gra podwójna chłopców do lat 16. Reprezentanci MKSN OLIMP Wejherowo: Wojtek Michoń, Dawid Hnat, Krystian Buza, Kostek Żołnierewicz. Gra mieszana do lat 16
Reprezentanci MKSN OLIMP Wejherowo – Marta Kaczor i Krystian Buza.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.