Paulina Mistrzynią Świata

Kickboxing

Reprezentantka Luzina (z Kębłowa), trenująca pod okiem Rafała Karcza w GOSRiT Luzino oraz w Wejherowskim Stowarzyszeniu Sportowym, 18-letnia Paulina Stenka została Mistrzynią Świata w zawodach rozgrywanych w Lido di Jesolo, nieopodal Wenecji.

 

Paulina Stenka została Mistrzynią Świata w kickboxingu juniorów w wadze do 70 kg w formule kick-light. W drodze do mistrzostwa pokonała bardzo silne przeciwniczki, mistrzynie swoich krajów. Paulina wygrała 4 walki, w tym 3 w formule kick-light.
Zawodniczka z Luzina to wielokrotna Mistrzyni Polski, zdobywczyni Pucharów Świata i Europy, brązowa medalistka Mistrzostw Europy, wieloletnia członkini Kadry Narodowej. Już w 2019 roku Paulinę czekają nowe wyzwania, tym razem w gronie seniorów. Jest to największe osiągniecie w 12-letniej historii istnienia klubu. W zawodach uczestniczyła także Zuzanna Kalbarczyk, ale przegrała z chorobą i kontuzją.
– Wieloletnia praca na treningach, ogrom wyrzeczeń i wielkiego zaangażowania, bezwarunkowej systematyczności, stanowczość i wiara, ale także miłość do kickboxingu oraz owocna współpraca na drodze zawodnik-trener, szczęście i przede wszystkim zdrowie, które trzeba pielęgnować i profesjonalizm, doprowadziły Paulinę do mistrzostwa sportowego – ocenił trener Pauliny i Kadry Narodowej Rafał Karcz (u góry na zdjęciu razem z Pauliną).
Wyjazd na mistrzostwa został dofinansowany przez Gminę Luzino, ITOdesign, Polski Związek Kickboxingu, Fit-Med Wejherowo, La-Monique Luzino, Konkret Studio Wejherowo, MONZA Wulkanizacja i Mechanika, Przemysław Krause.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.