Dzień Strażnika

Podziękowania i wyróżnienia

29 sierpnia br. swoje święto obchodzili uroczyście strażnicy i pracownicy cywilni Straży Miejskiej w Wejherowie. Z tej okazji zostały wręczone odznaczenia, awanse i nagrody.

Decyzją Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych Rzeczypospolitej Polskiej za zasługi na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego w Wejherowie Krzyżem za Zasługi zostali odznaczeni prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt i wieloletni były Komendant Straży Miejskiej Jacek Pisarek. Wcześniej, podczas uroczystości centralnej Krzyż za Zasługi otrzymał komendant SM w Wejherowie Zenon Hinca.
Na wniosek Komendanta Straży Miejskiej decyzją Prezydenta Miasta Wejherowa na stopień starszego inspektora Straży Miejskiej awansowali: Karol Szlagowski, Maciej Gaffka i Ryszard Bielec, na stopień inspektora awansował Damian Pohl, a na stopień młodszego inspektora Stanisław Dąbrowski. Ponadto wielu strażników otrzymało podziękowania i nagrody.
Prezydent Krzysztof Hildebrandt gratulując strażnikom i pracownikom cywilnym przypomniał, że 29 sierpnia jako Dzień Strażnika wiąże się z uchwaleniem przez Sejm RP ustawy o strażach gminnych i miejskich z 1997 roku. Straż Miejska w Wejherowie powstała jako jedna z pierwszych w naszym kraju. Podkreślił też, że wejherowscy strażnicy miejscy cieszą się szacunkiem i uznaniem mieszkańców miasta.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.