Plenerowe spotkanie mieszkańców Śmiechowa

Dobry przykład aktywności wejherowian

Osiedle Fenikowskiego w Wejherowie jest ciekawym przykładem aktywności mieszkańców. To jedno z najmłodszych osiedli w mieście jest jednocześnie jednym z najaktywniejszych miejsc. Działająca tu grupa aktywnych społecznie mieszkańców systematycznie organizuje zajęcia sportowe, ogniska i grille, przy których jest okazja porozmawiać z sąsiadami, a także miło i ciekawie spędzić wolny czas.

Wrześniowe sobotnie popołudnie zachęciło licznych mieszkańców Śmiechowa do udziału w kolejnym spotkaniu integracyjnym przy ognisku na osiedlu Fenikowskiego. Jak powiedział radny Wejherowa Mariusz Łupina, jeden z inicjatorów powstania terenu rekreacyjnego na tym osiedlu, jest to chętnie odwiedzane miejsce spotkań w sąsiedztwie.
– Jest to młode osiedle i na początku mieszkańcy nie mieli nawet gdzie wyjść z dziećmi, gdyż nie było tu urządzonego dużego i porządnego placu zabaw oraz boiska przez dewelopera – mówi radny Mariusz Łupina, który działa na os. Fenikowskiego i w całym Śmiechowie. – Dzięki mieszkańcom, przy wsparciu władz miasta, ten teren przy osiedlu jest systematycznie rozbudowywany. Korzystają z niego nie tylko mieszkańcy naszego osiedla, ale także całego Śmiechowa, a nawet miasta.
Mieszkańców osiedla odwiedzili zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz i sekretarz miasta Bogusław Suwara.

 

Dzięki realizacji kolejnych projektów z Budżetu Obywatelskiego, których autorem był radny miejski Mariusz Łupina oraz dzięki poparciu wielu mieszkańców, teren przy osiedlu został zagospodarowany i jest systematycznie rozbudowywany.
Coraz więcej osób bywa w tym miejscu osiedlowej rekreacji, gdzie oprócz boiska do piłki nożnej jest boisko do siatkówki plażowej, a dla dzieci miasto wybudowało plac zabaw. Znajduje się tam zadaszona wiata, gdzie wewnątrz wybudowane jest bezpieczne miejsce na ognisko, a także mini-scena.
To powoduje, że mieszkańcy osiedla chętnie urządzają tu imprezy koleżeńskie i rodzinne. A wszystko dzięki grupie lokalnych działaczy, którzy wiele swojego prywatnego czasu poświęcają na pracę społeczną zarówno przy urządzaniu i porządkowaniu tego miejsca, jak również na organizowanie imprez.

 

Opinie mieszkańców

– Ożywienie tego terenu na potrzeby mieszkańców, to zasługa naszego radnego Mariusza Łupiny i wszystkich mieszkańców, którzy angażują się na potrzeby społeczności os. Fenikowskiego. Muszę pochwalić mieszkańców, którzy tutaj przychodzą, bo wzajemnie się pilnują, aby tutaj zawsze był porządek – mówi Edward Śliwiński, mieszkaniec os. Fenikowskiego, który niemal od początku istnienia osiedla przyczynia się do upiększenia otoczenia, miejsce często odwiedzane jest przez mieszkańców całego miasta.

– Cieszymy się, że w pobliżu osiedla jest taki piękny teren, z którego wszyscy korzystają – mówi Wiesław Krawczyk, który działa społecznie na rzecz osiedla. – Dbamy o niego, zachęcamy do korzystania i jak widać, na tej polanie często wypoczywa wiele rodzin nie tylko z naszego osiedla. Jest to efekt pracy radnego z naszego osiedla – Mariusz Łupiny oraz wsparcia finansowego miasta.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.