ZUK firmą Fair Play 2012

Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie po raz kolejny został laureatem ogólnopolskiego programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Na początku grudnia dyrektor ZUK, Jarosław Pergoł weźmie udział w Wielkiej Gali „Przedsiębiorstw i Gmin Fair Play” w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, gdzie odbierze zaszczytny tytuł.

Przed rokiem dyrektor ZUK Jarosław Pergoł również odebrał w Warszawie dyplom i gratulacje.
Przed rokiem dyrektor ZUK Jarosław Pergoł również odebrał w Warszawie dyplom i gratulacje.

Przyznała go specjalna kapituła z udziałem przedstawicieli Krajowej Izby Gospodarczej. Zakład Usług Komunalnych uzyskał po raz drugi tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play”.
– Konkurs przebiega w dwóch etapach, wojewódzkim i ogólnopolskim – wyjaśnia dyrektor Jarosław Pergoł. – Liczą się nie tylko wyniki finansowe firmy, ale płatności wobec pracowników i partnerów. Chodzi o to, czy firma dba o swoich pracowników i nie zalega ze świadczeniami, czy jest w porządku wobec biznesowych partnerów. W tym celu musieliśmy się poddać badaniom zewnętrznej firmy. To było z pewnością stresujące, ale przyniosło satysfakcję i zadowolenie.
„Przedsiębiorstwo Fair Play” jest ogólnopolskim programem, w którym oceniane są wszystkie aspekty działalności firmy, sposób i styl prowadzenia przedsiębiorstwa, a nie tylko jego wyniki ekonomiczne czy jakość wyrobów.
Ideą programu jest zachęcenie wszystkich firm w Polsce do zachowań etycznych i wprowadzenia stosownych zmian, nie tylko w wewnętrznej organizacji pracy, ale także do kształtowania pozytywnych relacji ze społecznością lokalną oraz dbałości o środowisko.
Program skierowany jest do przedsiębiorstw, które postępują rzetelnie, potrafią usatysfakcjonować odbiorców, ułożyć współpracę z kontrahentami i nie mają zaległości w regulowaniu wobec nich zobowiązań.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.