Lekcje, konkursy, spektakle

Projekt „Oblicza Niepodległej”

Wejherowskie Centrum Kultury wraz z trzema szkołami: Szkołą Podstawową nr 9, I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego oraz Szkołą Podstawową nr 11 realizuje projekt „Oblicza Niepodległej”.

Głównym celem projektu jest poszerzanie wiedzy związanej z okresem odbudowy państwowości polskiej po odzyskaniu niepodległości w kontekście regionalnym. Organizatorzy chcą przybliżyć postać przedwojennego burmistrza Teodora Bolduana. Wejherowskie Centrum Kultury zaapelowało do mieszkańców, aby włączyli się w poszukiwanie materiałów, zdjęć (również w zbiorach rodzinnych) mówiących o odbudowie państwowości na Pomorzu.
Materiały i informacje posłużą m.in. przy tworzeniu publikacji, wystawy, izby pamięci i do dalszych dziennikarskich poszukiwań. W ramach projektu odbędą się nietypowe lekcje historii, konkursy dla szkół a także konkurs rodzinny „Karta z życia mieszkańców Wejherowa”.
Planowany jest także spektakl teatralno-muzyczny „12 opowieści na dobre czasy”, wstawiony w Wejherowie dwukrotnie: 21.10 oraz 11.11. br.
Szczegóły projektu na stronie www.wck.org.pl.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.