Trzynastka szczęśliwa dla Rumi

Trzynasta Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu okazała się szczęśliwa dla gospodarzy. Organizujące ją I Liceum im. Książąt Pomorskich w Rumi, wywalczyło pierwsze miejsce. Drugą i trzecią pozycję uzyskały szkoły z Wejherowa. W olimpiadzie wzięło udział dziewięć szkół ponadgimnazjalnych powiatu wejherowskiego.

Drużyny z Wejherowa (od lewej) ZSP nr 2 - „Elektryk” i ZSP nr 1 czyli I LO zajęły drugie i trzecie miejsce w tej rywalizacji.
Drużyny z Wejherowa (od lewej) ZSP nr 2 – „Elektryk” i ZSP nr 1 czyli I LO zajęły drugie i trzecie miejsce w tej rywalizacji.

Na drugim miejscu znalazł się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie (tzw. Elektryk), a trzecią lokatę wywalczyło I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie.
Już tradycyjnie jak co roku, najbardziej rywalizowały między sobą rumskie i wejherowskie licea nr 1, które wygrywały na zmiane w poprzednich edycjach konkursu. Niespodziewanie okazało się jednak, że zespół „Elektryka” wywalczył drugą lokatę. Dzięki temu rywalizacja była bardzo emocjonująca.
Wszystkie startujące drużyny pisały testy, potem każda wystąpiła z prezentacjami multimedialnymi. W finale pięć najlepszych zespołów odpowiadało na pytania, związane z historią, kulturą, zwyczajami, dniem dzisiejszym Kaszub i Pomorza oraz mieszkańców regionu.

Na zdjęciu: zwycięski zespół z Rumi. Więcej zdjęć w Galerii na stronie: www.pulswejherowa.pl
Na zdjęciu: zwycięski zespół z Rumi. Więcej zdjęć w Galerii na stronie: www.pulswejherowa.pl

Uczestnicy olimpiady (drużyny i opiekunowie) na zakończenie otrzymali podziękowania i dyplomy, a zwycięskie trzy ekipy – nagrody.
Dyrektor rumskiego liceum Jan Wolański, na zakończenie, zaprosił wszystkich do udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu w przyszłym roku.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.