A.R.T for Sobieski czyli teatr w I LO

Członkowie grupy teatralnej Almost Random Theatre z Oksfordu przeprowadzili W I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego cykl warsztatów teatralno-językowych pod hasłem „A.R.T. for Sobieski”.

Warsztaty teatralne w holu wejherowskiego liceum.
Warsztaty teatralne w holu wejherowskiego liceum.

Pomysłodawcami projektu są Chris Sivewright, założyciel Almost Random Theatre oraz Katarzyna Bojke, nauczycielka języka angielskiego, która w lipcu br. uczestniczyła w szkoleniu w Oksfordzie. Do Polski przyjechali Laura Boone, Richard Ward i Steve Walker. Łączy ich pasja i miłość do teatru. Realizacja przedsięwzięcia możliwa była dzięki przychylności dyrekcji szkoły oraz zaangażowaniu wszystkich nauczycieli angielskiego, a także wsparciu ze strony Stowarzyszeniu Absolwentów.
Cele projektu to m.in. rozwijanie talentów artystycznych młodzieży oraz doskonalenie umiejętności językowych poprzez aktywny kontakt z „native speakers”.
Codziennie, przez trzy godziny lekcyjne członkowie Almost Random Theatre prowadzili warsztaty teatralne w czterech grupach liczących około 15 osób. Następnie wszystkie zespoły spotykały się i przedstawiały efekty swojej pracy w formie krótkich przedstawień. Goście z Wielkiej Brytanii prowadzili również lekcje języka angielskiego. W sumie uczestnikami projektu było ponad 200 uczniów.
Anglicy uznali swój pobyt w Polsce za bardzo udany. Wejherowo, a szczególnie Kalwaria Wejherowska zrobiły na nich duże wrażenie. Zwiedzali też Trójmiasto i Półwysep Helski.
Warsztaty teatralne były dla uczniów okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Poprzez pracę w zespole uczniowie uczyli się współdziałania w nowej sytuacji. Podsumowanie warsztatów było okazją do spontanicznego zaprezentowania swoich umiejętności aktorskich.
Uczniowie biorący udział w projekcie zwracali uwagę na przyjazną atmosferę panującą podczas zajęć i poczucie humoru prowadzących.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.