Nowy parking dla wiernych

Na placu przy poradni

Przy ulicy Narutowicza w Wejherowie powstały nowe miejsca postojowe. W dni powszednie mogą z nich korzystać osoby które przyjeżdżają do Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, natomiast w niedziele i święta jest to parking dla uczestników mszy św. i nabożeństw w kościele pw. Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej.

 

Fot. Starostwo w Wejherowie
Fot. Starostwo w Wejherowie

Władze powiatu wejherowskiego zdecydowały ostatecznie o utwardzeniu płytami placu przy Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Powstał tym samym parking dla tej placówki oraz dla parafii.
– Dzięki temu udało się wykorzystać miejsca, które bardzo długo stało puste i cały plac utwardziliśmy płytami – wyjaśnia Gabriela Lisius, starosta wejherowski. – Koszt inwestycji wyniósł około 70 tysięcy złotych.
– Nie mieliśmy odpowiedniego miejsca przy kościele na samochody naszych parafian – przyznaje ks. dziekan Daniel Nowak, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej. – Dziękuję pani staroście za obecne rozwiązanie problemu. W niedziele i święta kościelny rano będzie otwierał bramy parkingu a po ostatnim nabożeństwie będzie je zamykał.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.