Święto Policji

Uroczystość odbyła się w Starostwie Powiatowym w Wejherowie

W Starostwie w Wejherowie odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji. Policjantom wręczono odznaczenia państwowe i resortowe, nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia.

W uroczystej akademii wzięli udział m.in. zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis, starosta wejherowski Gabriela Lisius, przedstawiciele władz samorządowych miast i gmin w powiecie wejherowskim, służby mundurowe i inni goście.
Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie insp. Beata Perzyńska podziękowała funkcjonariuszom i pracownikom Policji za sumienną i ofiarną służbę dla społeczeństwa, a ich rodzinom za wsparcie i wyrozumiałość w dzieleniu z policjantami trudów codziennej pracy.
Pani komendant Beata Perzyńska odbierała gratulacje, życzenia i kwiaty dla wszystkich policjantów od gości, m.in. od samorządowców (na zdj. u dołu wójt Gminy Łęczyce) oraz od komendanta Straży Miejskiej w Wejherowie, która na co dzień z policją współpracuje.
W wejherowskim garnizonie w ceremonialnej oprawie awanse na wyższe stopnie otrzymało kilkudziesięciu policjantów. W powiecie 92 policjantów otrzymało nominacje na wyższe stopnie policyjne, a 7 mundurowym wręczono medale i odznaczenia.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.