Konkurs o Korczaku

W ramach obchodów Roku Korczaka w wejherowskiej bibliotece odbył się dwuetapowy konkurs czytelniczy dla uczniów. Uroczyste podsumowanie tej rywalizacji zaplanowano w najbliższy poniedziałek, 26 listopada.

 

VI Powiatowy Konkurs Czytelniczy pod hasłem: „Konkurs pięknego czytania i oryginalnej interpretacji tekstów Janusza Korczaka” adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Wzięło w nim udział 17 uczniów ze szkół w Redzie, Rumi i Wejherowa. Trzyosobowe jury w składzie: Danuta Balcerowicz, dyrektor PiMBP w Wejherowie – przewodnicząca, Gabriela Lisius, reprezentująca Starostwo Powiatowe oraz Bogumiła Dettlaff – starszy bibliotekarz, wysoko oceniło przygotowanie uczestników. Młodzież trafnie dobrała fragmenty tekstów J. Korczaka. Na uznanie zasługuje przede wszystkim sposób, w jaki je zinterpretowali.
Następnego dnia odbył się Konkurs wiedzy o Januszu Korczaku i jego twórczości, zorganizowany również w ramach VI Powiatowego Konkursu Czytelniczego. Konkurs był skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu wejherowskiego.
W szranki stanęło pięć drużyn trzyosobowych, reprezentujących następujące placówki
Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Wejherowie,
Gimnazjum nr 2 im. 1 Morskiego Pułku Strzelców w Wejherowie,
Gimnazjum Społeczne nr 1 w Wejherowie,
Samorządowe Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bolszewie.
Turniej składał się z czterech rund. W pierwszej, drużyny odpowiadały pisemnie na pięć jednakowych dla wszystkich pytań. W drugiej losowano po dwa pytania za 2 punkty. W trzecim etapie zawodnicy mieli do wyboru pytania za 1, 2 lub 3 punkty. Zespół decydował za ile punktów losuje pytanie.
Z kolei w ostatniej rozgrywce komisja konkursowa przyznała punkty za wcześniej przygotowane plakaty promujące bohatera turnieju, czyli Janusza Korczaka.
Laureatów obu turniejów poznamy podczas uroczystego zakończenia wielomodułowego projektu, które będzie miało miejsce 26 listopada o godzinie 11.00, w gmachu głównym Biblioteki przy ul. Kaszubskiej w Wejherowie.
Biblioteka serdecznie zaprasza na to wydarzenie serdecznie wszystkich zainteresowanych.
* * *
Wczoraj późnym popołudniem, już po wysłaniu „Pulsu Wejherowa” do druku, w bibliotece w Wejherowie odbyło się uroczyste zakończenie Konkursu Literackiego „Powiew Weny”.
O wynikach napiszemy w następnym wydaniu gazety.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.