Pięć koncertów w pięknej Prowansji

Francuskie tournée zespołu Art’n’Voices

Pochodzący z Wejherowa zespół Art’n’Voices właśnie wrócił z tygodniowej trasy koncertowej po Prowansji. Koncerty śpiewaków odbywały się w ramach „Festival des Choeurs Laureats” – festiwalu, na który zaproszeni byli wyłącznie laureaci konkursów zorganizowanych przez E.G.P. Association (Europejskie Stowarzyszenie Nagród Grand Prix). Oktet wykonał pięć koncertów w różnych częściach regionu.

Art’n’Voices występuje w składzie:  soprany - Małgorzata Priebe i Maria Krueger,  alty - Anna Rocławska-Musiałczyk i Marta Jundziłł,  tenory - Mateusz Warkusz i Szymon Duraj, basy - Tomasz Chyła i Filip Czajkowski.
Art’n’Voices występuje w składzie: soprany – Małgorzata Priebe i Maria Krueger, alty – Anna Rocławska-Musiałczyk i Marta Jundziłł, tenory – Mateusz Warkusz i Szymon Duraj, basy – Tomasz Chyła i Filip Czajkowski.

„Festival des Choeurs Lauréats” w Vaison-la-Romaine to festiwal z 25-letnią tradycją, na który zapraszani są wyłącznie laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych. Idea festiwalu polega na wyłonieniu spośród laueratów konkursów chóralnych trzech najlepszych zespołów z całego świata, zróżnicowanych pod względem ilości chórzystów w następujący sposób: zespół kameralny, chór kameralny oraz chór powyżej dwudziestu osób.

Reprezentowali Polskę

W tym roku zaproszono do udziału w festiwalu trzy kraje – Łotwę, Indonezję i Polskę. Nasz kraj reprezentował Zespół Wokalny Art’n’Voices. Oktet w ubiegłym roku (2017) zajął dwa drugie miejsca w międzynarodowym konkursie chóralnym Guido d’Arezzo we Włoszech. Dzięki sukcesowi z Arezzo, w tym roku Art’n’Voices otrzymało zaproszenie na francuską trasę koncertową, w ramach „Festival des Choeurs Laureats”.
Koncerty odbywały się w pięciu miejscowościach na terenie Prowansji: Rhône Valley, Buis Les Baronnies, Malataverne, Vaison La Romaine, Vars.

Zaśpiewali po kaszubsku

Art’n’Voices na tę wyjątkową trasę koncertową przygotowało obszerny program, złożony z 80 minut samej muzyki, zawierający cały przekrój muzyki klasycznej: renesansowe motety, pieśni romantyczne, a także utwory współczesne. Nie zabrakło też akcentów lokalnych: śpiewacy wykonali kilka utworów w języku kaszubskim (parafrazę kaszubskiej kolędy „Bi Bi Synku Bi” oraz „Reboczi” i „A w Radeni” z Suity Kaszubskiej Anny Rocławskiej-Musiałczyk).
Wszystkie koncerty zgromadziły tłumy sympatyków chóralistyki, którzy szczególnie zainteresowani byli muzyką młodej kompozytorki – Anny Rocławskiej-Musiałczyk.

Wystapią w Gdańsku i w Koscierzynie

Trasa koncertowa po Prowansji to nie jedyne plany koncertowe zespołu w czasie tych wakacji. Oktet usłyszymy już w najbliższą niedzielę 5 sierpnia w Gdańsku oraz 19 sierpnia w Kościerzynie na Festiwalu „Niepodległa Wielu Wymiarów”.
Art’n’Voices na co dzień związany jest ze swoją siedzibą w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

MJ

O wszystkich najnowszych planach Art’n’Voices można dowiedzieć się z ich oficjalnego profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/artnvoices/

 

 

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.