Ponad 400 mieszkańców działek

Straż Miejska kontroluje

Straż Miejska wspólnie z Zarządem Rodzinnych Ogrodów Działkowych przy ul. Sucharskiego przeprowadziła kompleksową kontrolę działek, które są na stałe zamieszkałe, pod kątem posiadania przez lokatorów umów na wywóz nieczystości stałych i płynnych.

Obecnie na 150 działkach ogrodniczych na stałe mieszka 411 osób. Większość działek i budynków jest zadbana. Kontrole wykazały też, że 19 właścicieli budynków na działkach nie posiada umowy na wywóz nieczystości stałych, a 15 – na wywóz nieczystości płynnych.
W 5 przypadkach stwierdzono przelewające się szambo, wprost do Potoku Pętkowickiego połączonego z rzeką Redą.
Mieszkańcy ogródków posiadają 97 psów, z których 5 nie poddano obowiązkowemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie, a w 17 przypadkach nieopłacony był podatek za psa. Strażnicy nałożyli 3 mandaty karne, a 61 osób pouczyli i wydali zalecenia.
Najczęstszym powodem zamieszkiwania na terenie ogrodów działkowych są problemy rodzinne, np. rozwód, podział majątku, brak środków na zakup mieszkania, długi czas oczekiwania na lokal socjalny, eksmisja z poprzedniego mieszkania, alkoholizm nieakceptowany przez pozostałych członków rodziny. Prowadzone będą okresowe kontrole sprawdzające, a u których stwierdzono nieprawidłowości, po ich usunięciu mają obowiązek powiadomić Zarząd Rodzinnych Ogrodów Działkowych

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.