Remis i zwycięstwo

Piłka nożna. Gryf Wejherowo

Wejherowianie na inaugurację kolejnych rozgrywek II ligi w piłce nożnej zremisowali na własnym boisku z Górnikiem Łęczna 2:2. W drugim spotkaniu ligowym też na Wzgórzu Wolności pokonali ROW 1964 Rybnik 1:0.

W pierwszy pojedynku po gwizdku sędziego nasi piłkarze ruszyli do ataku i w 3. minucie nowy zawodnik Gryfa A. Liberacki zdobył oczekiwaną przez kibiców pierwszą bramkę. 25. minut później sędzia wskazał na biały punkt na polu karnym i rzut karny na gola zamienił K. Wicki. Niestety w 45. min. gry na naszym polu karnym niepotrzebny faul na napastniku gości i z karnego gola zdobył P. Szyc. Druga połowa rozpoczęła się odważnymi atakami gości i niestety pokazem słabej skuteczności zawodników Gryfa. Goście byli skuteczniejsi i strzelili bramkę wyrównującą w 85. minucie.
W pojedynku z Rowem wejherowianie znowu zaczęli od mocnego uderzenia i w 5. min. strzelili gola. Zdobył go kolejny nowy zawodnik Gryfa, K. Włodyka. Po kilku minutach powinno być już trzy do zera, jednak bramkarz gości ratował sytuacje. Druga połowa się wyrównała, a goście zaczęli zagrażać wejherowskiej bramce. W 66. Min. zespół gości uratowała poprzeczka, a potem słupek. Jednak mimo ataków obydwu drużyn wynik się nie zmienił.
Gryf Wejherowo: Więckowicz – Brzuzy, Gulczyński, Wicki, Liberacki, Goerke – Włodyka (Ryk), Kołc, Sikorski (Bury), Chwastek (Ewertowski) – Czychowski (Rogalski).

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.