Turyści poznają Wejherowo

Wędrówki z przewodnikiem

Codziennie o godz. 11 przed pomnikiem Jakuba Wejherowa na placu jego imienia na turystów czeka przewodnik PTTK w charakterystycznym czerwonym stroju. Indywidualni goście lub grupy zorganizowane mogą wybrać się z przewodnikiem na interesujący i bezpłatny spacer, na który zaprasza prezydent Wejherowa.

 

Zanim grupa zwiedzających wyruszy do kościoła klasztornego św. Anny, do Parku Miejskiego i na Kalwarię Wejherowską, najpierw odwiedza ratusz.
W ratuszu, który jest ciekawym i pięknym budynkiem z 1908 roku, znajduje się kilka interesujących pomieszczeń. Makieta Kalwarii Wejherowskiej i makieta centrum miasta to tylko niektóre atrakcje ratusza.
Można tam spotkać się z kulturą kaszubską, można także obejrzeć pamiątki po założycielu miasta – Jakubie Wejherze. Zachwyt zwiedzających wzbudza zwłaszcza sala historyczna, przypominająca okres międzywojenny w Wejherowie (piszemy o niej na str.13).
Ratusz można zwiedzać codziennie (szczegóły na plakacie na str. 7), najlepiej z przewodnikiem, a zaproszenie dotyczy zarówno przyjezdnych gości, jak i mieszkańców Wejherowa.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.