Rondo i nowa nawierzchnia ul. Chopina

Będzie bezpieczniej i wygodniej

Rozpoczęły się roboty budowlane, związane z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Chopina, Staromłyńskiej i Nadrzecznej w Wejherowie oraz z przebudową ulicy Nadrzecznej. Urząd Miejki prosi kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie.

 

Inwestycja na ul. Chopina będzie prowadzona do listopada br. W czasie prac budowlanych, co najmniej kilkakrotnie zmieniona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Mimo zmian w organizacji ruchu, ulica Chopina przez cały czas budowy będzie przejezdna, zostanie wprowadzony jedynie ruch wahadłowy.
Wyłączona z ruchu zostala natomiast ulica Nadrzeczna (od ul Wczasowej do ul. Chopina) oraz wlot na skrzyżowaniu z ulicy Chopina na ul. Staromłyńską. Strefa robót oznakowana jest znakami ostrzegawczymi.
Prace drogowe zawsze powodują uciążliwości dla kierowców i pieszych, ale utrudnienia są nieuniknione przy realizacji tego typu robót budowlanych.
Inwestycja jest potrzebna zwłaszcza dla bezpieczeństwa użytkowników wspomnianych ulic, ale również dla ich wygody. W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa nawierzchnia, chodniki, zjazdy do posesji, przebudowa skrzyżowania. Inwestycja to także budowa prawidłowego odwodnienia drogi, w tym budowa kanalizacji deszczowej, budowa oświetlenia ulicznego, przebudowa kolidującej infrastruktury drogowej oraz przebudowa obiektów inżynieryjnych.
Zadanie realizowane jest przez Gminę Miasto Wejherowo, a wykonawcą robót budowlanych jest Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A z siedzibą w Gdyni.
– Dołożymy wszelkich starań, aby zminimalizować utrudnienia podczas prowadzenia prac budowlanych jednak są one nieuniknione. Liczymy na wyrozumiałość – budujemy dla nas mieszkańców! – czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Wejherowie, który przeprasza za wszelkie utrudnienia.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.