XXXVII Pielgrzymka Kaszubska

Napełnieni Duchem Świętym za tydzień ruszają w drogę

Trwają zapisy na najdłuższą w Polsce Pieszą Pielgrzymkę Kaszubską z Helu na Jasną Górę. Przez 19 dni pątnicy pokonują 638 kilometrów, przechodząc kolejno przez województwa: pomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, łódzkie i śląskie. Po raz 37. grupa pielgrzymów z Kaszub wyruszy 25 lipca o godz. 6.00 z Helu, a na Jasną Górę dotrze 12 sierpnia po południu. 26 lipca pielgrzymi zawitają do Wejherowa, aby nazajutrz pokonać trasę z naszego miasta do Sianowa na południowych Kaszubach.

 

Pielgrzymi średnio dziennie pokonują 35 km, a tempo waha się od 5,5 do 6 kilometrów na godzinę. Udział w Pielgrzymce jest niesamowitą przygodą i głębokim przeżyciem duchowym. To czas budowania więzi z Bogiem i relacji z innymi ludźmi.
„Podczas drogi zmierzysz się ze swoimi słabościami i nauczysz się je pokonywać. Odkryjesz w Panu Bogu siły do kroczenia w pielgrzymce swojego życia. Poznasz też fantastycznych ludzi, którzy w radości wiary przeżywają swoją codzienność…” – czytamy na stronie internetowej Kaszubskiej Pielgrzymki.
Każdy może spróbowaćswoich sił i dołączyć do rozśpiewanej i uśmiechniętej grupy piechurów, życzliwych i wspierających się nawzajem w trudzie pielgrzymowania. Tak jak w ubiegłym roku, oprócz tradycyjnej formy zapisów na trasie, istnieje możliwość zapisów internetowych. Wypełnienie formularza wiąże się z akceptacją regulaminu i zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Formularz zapisów internetowych dostępny będzie do 21 lipca, a więc jeszcze tylko przez 3 dni.
Warunkiem ważnych zapisów w tej formie jest obowiązkowe pojawienie się w sekretariacie pielgrzymki na trasie, potwierdzenie wpłaty oraz odbiór pakietu pielgrzyma. Zapisy na trasie odbywać się będą każdego dnia podczas pierwszego postoju w sekretariacie. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do pobrania karty zgłoszeniowej i przekazania rodzicom/opiekunom do wypełnienia zgody. Osoby, które nie ukończyły 16 roku życia, na czas pielgrzymowania muszą mieć opiekuna.
Opłatę za udział w pielgrzymce (w tym roku 190 zł od osoby za udział w pełnym wymiarze dni) można uiścić w sekretariacie pielgrzymki na trasie. Można także dokonać przelewu na konto.
Dane do przelewu, poodbnie jak inne informacje dotyczące zapisów na pielgrzymke można znaleźć na stronie interenetowej:
http://www.kaszubskapielgrzymka.pl/
Pielgrzymka jest aktem religijnym. To szczególny rodzaj rekolekcji w drodze, o charakterze dziękczynnym i pokutnym. Każdy, kto chce uczestniczyć w pielgrzymce zobowiązany jest do zachowania, które podkreśla ten religijny wymiar.

 

Kaszubskie sanktuaria na trasie

Pierwsze 5 dni pielgrzymki jej uczestnicy będą wędrować i modlić się na Kaszubach, m.in. w najważniejszych w regionie sanktuariach: w Swarzewie, Wejherowie i Sianowie.
Oto, jak wygląda trasa podczas pierwszy pięciu dni.

Dzień 1 – 25 lipca: Hel – Swarzewo, 38 km
Dzień 2 – 26 lipca: Swarzewo – Wejherowo, 27 km
Dzień 3 – 27 lipca: Wejherowo – Sianowo, 34 km
Dzień 4 – 28 lipca: Sianowo – Szymbark, 27 km
Dzień 5 – 29 lipca: Szymbark – Stare Polaszki, 28 km

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.