Zdrowie, pszczoły i gra między książkami

Lato w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie

Na ciekawe spotkania, nie tylko z pisarzami, Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie zaprasza także podczas letnich wakacji. Niektóre spotkania zaplanowano w siedzibie przy ul. Kaszubskiej, inne – wzorem ubiegłego roku – w Letniej Bibliotece w Pałacu.

Od początku wakacji w bibliotece przy ul. Kaszubskiej odbywały się zajęcia dla dzieci. Czas na propozycje dla dorosłych czytelników, dla których Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie przygotowała m.in. cztery spotkania z cieszącego się dużym zainteresowaniem cyklu „W kręgu zdrowia i urody”.
Wejherowo ponownie odwiedził fitoterapeuta Michał Konkel, który 17 lipca opowiadał o kosmetykach ziołowych oraz niektórych szkodliwych substancjach, znajdujących się w masowo produkowanych kosmetykach.
Natomiast dzisiaj, 19 lipca o godz. 16.30 Michał Konkel poprowadzi spotkanie terenowe w Letniej Bibliotece w Pałacu (pałac Przebendowskich w Parku Miejskim), na którym pokaże, jak rozpoznawać zioła.
24 lipca w Bibliotece przy ul. Kaszubskiej podczas kolejnego spotkania „W kręgu zdrowia i urody” fitoterapeuta wyjaśni m.in. kiedy i dlaczego zioła nie działają.
Bohaterem spotkania z czytelnikami 26 lipca będzie mistrz pszczelarstwa – Ireneusz Kowalewski, który opowie, m.in. o tym, jak rozpoznać dobry miód i jaki wpływ może on mieć na nasze zdrowie. Wszystkie spotkania z cyklu „W kręgu zdrowia i urody” rozpoczynają się o godz. 16.30. Wstęp wolny, zapisy w Wypożyczalni dla Dorosłych.
Nowością w letniej ofercie bibliotecznej będzie gra terenowa „Między książkami”, która polega na rozwiązywaniu zadań, prowadzących do sylwetki konkretnego autora książek z zakresu literatury pięknej. Zabawa będzie dotyczyła trzech autorów i będzie trwała 3 tygodnie od 23.07 do 10.08.
Na każdego autora będzie poświęcony jeden tydzień. Codziennie, czyli przez 5 dni będą do rozwiązania zadania w różnych częściach biblioteki, które będą przybliżały uczestnika do osoby autora. Ostatniego dnia tygodnia, czyli w piątek do godziny 15 zadaniem uczestnika będzie podanie bibliotekarzowi w Wypożyczalni dla Dorosłych nazwisko autora i wrzucenie kuponu do urny. Spośród prawidłowych odpowiedzi zostanie wylosowany zwycięzca.
Po raz kolejny w Wejherowie rozpoczęła działalność Letnia Biblioteka w Pałacu. Dzięki współpracy z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, na tarasie Pałacu Przebendowskich do 17 sierpnia będzie działał plenerowy punkt biblioteczny, otwarty będzie w czwartki i piątki w godz. 14.00-18.00.
Sztandarowym cyklem Letniej Biblioteki w Pałacu są kameralne spotkania z autorami, w tym roku pod hasłem „Literackie Piątki”. Spotkania planowane są na 20 i 27 lipca oraz 17 sierpnia br. W najbliższy piątek 20.07 o godz. 17.00 Jaromir Szroeder i Tomasz Fopke opowiedzą o życiu, pieśni i poezji ks. Peplińskiego. Wstęp wolny.
27 lipca Edmudnd Kamiński przypomni postać Leona Roppela, natomiast 17 sierpnia dr Aleksandra Kurowska-Susdorf opowie o kaszubskiej Pustej Nocy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.