Warsztaty i integracja

Międzynarodowa grupa wystąpiła w WCK

Wejherowskie Centrum Kultury uczestniczyło w międzynarodowym projekcie, zorganizowanym w ramach europejskiej współpracy młodzieży. W Wejherowie gościli młodzi mieszkańcy Portugalii, Włoch, Rumunii, Finlandii, Danii

Uczestnicy projektu w wieku 18-25 lat mieszkali i pracowali w Ośrodku Turystycznym Warzenko, biorąc udział w warsztatach tanecznych, perkusyjnych i z dziedziny sztuk wizualnych, a wyniki tych warsztatów będzie można obejrzeć podczas prezentacji w Wejherowskim Centrum Kultury 4 lipca
Przed przyjazdem do Wejherowa 44-osobowa grupa odwiedziła Gdańsk, gdzie odbyła się krótka prezentacja uliczna. Uczestnicy warsztatów wystąpili też na scenie przy molo w Sopocie.
Projekt, organizowany w ramach europejskiej współpracy młodzieży, został zainicjowany przez duńskie stowarzyszenie Arttrain. Był to wkład w europejską współpracę organizacji Drums for Peace, która wykorzystuje sztukę, jako narzędzie komunikacji i współpracy między młodymi ludźmi w celu przygotowania ich do życia w międzynarodowym świecie.Drums for Peace organizuje takie wymiany młodzieży w całej Europie od 2000 roku, ale po raz pierwszy dzieje się to w Polsce.
Projekt o nazwie Welcome, Wilkommen, Bienvenue jest możliwy dzięki środkom z europejskiego programu Erasmus +, który wspiera również stałą współpracę szkolną wokół Morza Bałtyckiego, jego południowej części, pod nazwą „Wymiany dla wszystkich”.
Współpraca ta do końca września 2018 obejmie dwie szkoły z Wejherowa i jedną z Redy w podobnych wymianach młodzieży, tym razem młodszej 14-15 letniej, ponownie w Warzenku, ale także w Kłajpedzie (Litwa) i Lipawie (Łotwa).

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.