Rafał Szlas wystartował

Kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wejherowa

Platforma Obywatelska zaprezentowała swojego kandydata na prezydenta Wejherowa i kandydatów na radnych. O najwyższy w mieście urząd ubiegał się będzie Rafał Szlas, radny, działacz sportowy, właściciel firmy.

Kandydat na prezydenta Wejherowa, Rafał Szlas jest znany przede wszystkim w środowisku piłkarskim.
Kandydat na prezydenta Wejherowa, Rafał Szlas jest znany przede wszystkim w środowisku piłkarskim.

Wszyscy będą kandydowali w ramach Koalicji Obywatelskiej, którą jako ogólnopolskie porozumienie tworzą PO i Nowoczesna. „Przywrócimy wolność i suwerenność. Pogonimy PiS” – tak o celu powstania Koalicji Obywatelskiej powiedział Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO. Podczas inauguracji w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej Rafał Szlas przedstawił swoją kandydaturę i cel, którym generalnie jest przyśpieszenie rozwoju miasta. Nie atakował obecnego prezydenta Krzysztofa Hildebrandta, powiedział: „Nie można powiedzieć, że miasto się nie rozwija”. Dużo mówił o współpracy. Jednak dyskusja i głosowanie nad absolutorium dla prezydenta K. Hildebrandta nieco ponad tydzień później (piszemy o tym na stronie 3) świadczy o czym innym, co poddaje w wątpliwość wiarygodność Rafała Szlasa. Trudno powiedzieć, co ten kandydat na prezydenta naprawdę myśli.

 

Rafał Szlas to czwarty z kandydatów na prezydenta, którzy poinformowali, że zamierzają wystartować w jesiennych wyborach samorządowych. Przypomnijmy, że wcześniej swój udział zapowiedzieli: Krzysztof Hildebrandt – znany mieszkańcom doświadczony samorządowiec, obecny prezydent Wejherowa, lider Ruchu Społecznego „Wolę Wejherowo”; Arkadiusz Szczygieł – radny miejski ze Stowarzyszenia „Dla Wejherowian” i pracownik Starostwa Powiatowego w Wejherowie oraz Tomir Ponka, który reprezentuje partię Prawo i Sprawiedliwość, nie ma doświadczenia samorządowego, a sam określa siebie jako przedsiębiorcę.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.