Mieszkańcy wybrali projekty

IV Wejherowski Budżet Obywatelski 2018

Podczas finału IV edycji Budżetu Obywatelskiego ogłoszono wyniki głosowania na projekty w roku 2018. Zrealizowanych zostanie 10 zadań – 5 inwestycyjnych i 5 nieinwestycyjnych. Zwycięskie projekty mieszkańcy Wejherowa wyłonili w głosowaniu.

Autorzy zwycięskich projektów i członkowie Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego na uroczystym podsumowaniu w Filharmonii Kaszubskiej.
Autorzy zwycięskich projektów i członkowie Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego na uroczystym podsumowaniu w Filharmonii Kaszubskiej.

– Dzięki projektom realizowanym w ramach Budżetu Obywatelskiego w Wejherowie nasze otoczenie staje się coraz ciekawsze i to w taki sposób, jaki oczekują nasi mieszkańcy. Projekty zmieniają naszą rzeczywistość, w której mieszkamy. Myślę, że jest to bardzo pozytywne i aktywizujące naszą społeczność. Budżet Obywatelski, to fantastyczna sprawa – mówił prezydent Krzysztof Hildebrandt zapewniając, że na realizację zwycięskich projektów, zgodnie z zapowiedzią, przeznacza milion złotych. Dodał też, że w następnej edycji trzeba będzie zwiększyć nakłady na projekty nieinwestycyjne z uwagi na zainteresowanie mieszkańców.
Prezydent wręczył gratulacje wnioskodawcom najwyżej ocenionych projektów i podziękował autorom projektów, które poddane zostały pod głosowanie. Podziękował także komisji Budżetu Obywatelskiego.
– Bardzo się cieszymy, że nasz projekt zwyciężył. Do działania zmobilizowała nas Anna Grubba przewodnicząca Rady Rodziców, która napisała i złożyła projekt w ub. roku – stwierdziła Izabela Sikora, autorka projektu Boisko „Jedenastka” Etap II. – W ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego, powstanie boisko do piłki ręcznej, ogrodzenie i łapacze. W tegorocznym budżecie wnioskowaliśmy o oświetlenie, małe boisko dla dzieci młodszych i boisko do siatkówki.

– Założeniem naszego projektu nieinwestycyjnego jest przeszkolenie grupy 100 osób z Wejherowa, z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ale nie takiej standardowej jak sztuczne oddychanie, lecz w przypadkach szczególnych jak na przykład zadławienia – mówi Katarzyna Dowgan, autorka projektu „Pierwsza pomoc dla każdego”.

 

Zwycięskie projekty inwestycyjne

1. Boisko „Jedenastka” Etap II (wartość 189 310 zł) – 1502 głosy, autor Izabela Sikora.
2. Budowa wiaty rowerowej wraz z częściowym zagospodarowaniem terenu Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie przy Oś 1000 lecia P.P. 15 (wartość 172 196,96 zł) – 1384 głosy, Lilianna Breen.
3. Budowa boiska sportowego na Osiedlu Sucharskiego – Etap I (200 000 zł) – 888 głosów, Dariusz Kreft.
4. Rozbudowa terenu rekreacyjnego przy wiacie piknikowej na Osiedlu Fenikowskiego etap III – remont boiska do piłki nożnej (wartość 200 000 zł) – 593 głosy, Mariusz Łupina.
5. Szkoła na kołach – budowa wiaty rowerowej wraz z częściowym zagospodarowaniem terenu o miasteczko ruchu drogowego przy szkole podstawowej nr 8 w Wejherowie (wartość 165 560, 34 zł) – 478 głosów, Dorota Chodubska.

Zwycięskie projekty nieinwestycyjne

1. „Umiem pływać” nauka pływania dla dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat mieszkających w Wejherowie (wartość 10 000 zł) – 1415 głosów, autor Piotr Bławat.
2. Sterylizacje Kotek i Suk Właścicielskich (wartość 10 000 zł) – 621 głosów, Wioletta Pisała
3. Festyn dla małych i dużych na sportowo (wartość 10 000 zł) – 546 głosów, Sonia Skiba.
4. Dziecięca Wejherowska Liga Piłki Nożnej WLPN Kids 2019 (wartość 10 000 zł) – 533, Tadeusz Ciapa.
5. Pierwsza pomoc dla każdego (wartość 9 145 zł) – 473 głosy, Katarzyna Dowgan.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.