Najnowocześniejszy sprzęt w „Medyku”

Powiatowy Zespół Szkół Policealnych w Wejherowie im. Zdzisława Kieturakisa, zyskał nowy pawilon korekcyjny. Dzięki rozbudowie placówka otrzymała dwie nowe pracownie. Została także wyposażona w nowoczesny sprzęt do zabiegów rehabilitacyjnych i korekcyjnych.

Projekt udało się zrealizować m.in. dzięki unijnemu dofinansowaniu.
– Przez cały ubiegły rok szkolny w placówce przy ul. Dworcowej prowadzone były intensywne prace. Rozbudowaliśmy tę szkołę, dzięki czemu powstała nowa sala do zajęć rehabilitacji i korekcyjnych – powiedziała Starosta Gabriela Lisius. – Szkoła medyczna to jedna z naszych pięciu placówek, w których realizujemy unijny projekt rozbudowy bazy kształcenia praktycznego.
– Nasi uczniowie będą mogli zdobywać nowe umiejętności i specjalizację zawodową, w nowych pracowniach z wykorzystaniem nowego, profesjonalnego sprzętu – dodał dyrektor PZSP Waldemar Skrzynecki.
Jak podkreśla dyrektor „Medyka” jest to najnowocześniejszy sprzęt na rynku. Szkoła zyskała m.in. nowe aparaty do drenażu limfatycznego, który wspomaga leczenie obrzęków limfatycznych i żylnych w przypadku schorzeń ortopedycznych, neurologicznych czy nowotworowych. W najbliższym czasie kolejnych siedem pracowni w tej placówce ma zostać doposażonych w nowoczesny sprzęt.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.