Powstała Fundacja Kardiochirurgii Pomorskiej

W szpitalu w Wejherowie

Zespół Oddziału Kardiochirurgii, czyli lekarze i pielęgniarki ze Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie założyli Fundację Kardiochirurgii Pomorskiej.

Głównym celem Fundacji będzie m.in. wspieranie kardiochirurgii oraz specjalności pokrewnych, ze szczególnym uwzględnieniem oddziałów kardiochirurgii województwa pomorskiego, wspieranie dziedzin skupiających się na leczeniu schorzeń układu sercowo-naczyniowego, a także wspieranie działalności w zakresie profilaktyki i promocji zdrowego trybu życia.
Założycielom Fundacji zależy także na bieżącym doposażaniu w sprzęt Oddziału Kardiochirurgii szpitala w Wejherowie, który zabezpiecza pacjentów z województwa pomorskiego oraz ościennych regionów.
– Naszym głównym celem jako organizacji non profit będzie, zgodnie ze statutem, wspieranie kardiochirurgii i wszystkich jej pokrewnych specjalizacji – mówi Sebastian Batkiewicz, prezes Fundacji Kardiochirurgii Pomorskiej. – Dodatkowo chcemy czynnie włączyć się w życie naszego regionu przez obecność na przeróżnych imprezach promujących sport i zdrowy tryb życia.
Nowoczesny Oddział Kardiochirurgii działa w Wejherowie od października 2017 r. Koszt powstania to 8 mln zł, a środki na ten cel przekazał samorząd województwa pomorskiego. Na oddziale wykonano ponad 210 operacji. Wykonywane są tam zabiegi na hospitalizację – bypasy wieńcowe, choroby osierdzia, nowotwory serca, a od kwietnia br. dzięki podpisanemu kontraktowi z NFZ wykonuje się także procedury wysokospecjalistyczne. Pozwoliło to poszerzyć działalność o zabiegi w krążeniu pozaustrojowym wad serca, zabiegi skojarzone zastawkowo-wieńcowe, zabiegi w chorobach aorty, zabiegi małoinwazyjne zastawek serca i wiele innych.
Więcej informacji:
www.kardiochirurgia-pomorska.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.