Będzie bezpieczniej

Poprawa komunikacji na ul. Ofiar Piaśnicy

Dwa nowe ronda na ulicy Ofiar Piaśnicy zastąpiły dawne niebezpieczne skrzyżowania z ulicami Karnowskiego oraz Graniczną i Lelewela. Ta zmiana poprawia komfort jazdy i bezpieczeństwo kierowców oraz mieszkańców tego rejonu miasta – podsumowuje prezydent Krzysztof Hildebrandt.

Zakres inwestycji był bardzo szeroki. Powstały dwa ronda, przebudowano drogi na odcinku 665 mb, wybudowano ścieżkę rowerową o długości 380 mb oraz chodniki o długości 1 200 mb. Ułożono 900 mb sieci wodociągowej, przebudowano kanalizację deszczową wraz z budową 60 wpustów deszczowych, przebudowano sieć gazową oraz wybudowano nowe kanały technologiczne dla przyszłego monitoringu. Powstało także nowoczesne oświetlenie uliczne z 42 lampami ledowymi i dodatkowym oświetleniem przejść dla pieszych. Skablowano linię elektroenergetyczną w miejsce linii napowietrznej w całej ulicy Karnowskiego.
Przebudowano zatoki autobusowe w rejonie przystanków, a także zjazdy do nieruchomości. Wykonano nowe oznakowanie pionowe i poziome oraz zagospodarowano zieleń w granicach pasa drogowego.
– Wspólnie z prezydentem Wejherowa Krzysztofem Hildebrandtem podejmujemy działania dla usprawnienia komunikacji, aby kompleksowo wyprowadzać ruch z miasta i przekierowywać go poza centrum. Ruch będzie coraz większy, dlatego myślimy o kolejnych inwestycjach – mówi starosta wejherowski Gabriela Lisius podkreślając, że każda arteria drogowa jest potrzebna żeby usprawniać ruch i poprawić bezpieczeństwo.
– To inwestycja przez wiele lat oczekiwana przez mieszkańców tej dzielnicy – mówią radni Krzysztof Gajewski i Paweł Formela. – Nam wszystkim łatwiej się będzie poruszać.

 

Zachodnie Połączenie Drogowe Wejherowa jest realizowane etapami, zgodnie z planem.
Pierwsze rondo na skrzyżowaniu ulic Ofiar Piaśnicy i Karnowskiego jest początkiem budowy ul. Karnowskiego do ul. Przemysłowej i dalej – nowej ulicy aż do drogi krajowej nr 6. Ta droga łączyć się będzie z wybudowanym już Węzłem Działki, prowadzącym do ulicy Sobieskiego-Sucharskiego.
Drugie rondo na skrzyżowaniu ulic Ofiar Piaśnicy-Granicznej- -Lelewela jest elementem połączenia przez ulice Lelewela i Nadrzeczną do ul. Chopina. Wkrótce rozpocznie się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Chopina – Nadrzeczna i ten fragment zostanie zakończony.
Brakujący odcinek ul. Staromłyńskiej jest obecnie projektowany, a więc w niedalekiej przyszłości mieszkańcy zyskają wygodne, utwardzone połączenie ul. Sobieskiego z ul. Necla.

 

Całkowity koszt tej inwestycji drogowej wyniósł 4 866 626,08 zł brutto.
Miasto otrzymało pomoc finansową ze Starostwa Powiatowego na przebudowę skrzyżowania ulicy Granicznej z ulicą Ofiar Piaśnicy w wysokości 1 mln zł.
Udział finansowy PEWIK (sieć wodociągowo-kanalizacyjna) wyniósł 451 764,14 zł brutto.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.