Nie tylko dla turystów

Zwiedzanie miasta i ratusza

Nie tylko turyści, ale także mieszkańcy Wejherowa mogą zwiedzić miasto z przewodnikiem. Wejherowo i Kalwarię Wejherowską – perłę wśród obiektów sakralnych – można zwiedzić bezpłatnie z przewodnikiem od 6 lipca do 24 sierpnia. W środy i niedziele wycieczki prowadzone są Szlakiem Nut Kaszubskich.

Zbiórka codziennie o godz. 11.00 przy pomniku Jakuba Wejhera. Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejsze zgłoszenie pod nr tel. 58 677 70 58.
Zabytkowy budynek ratusza w Wejherowie, w którym zorganizowano ciekawe sale historyczne i regionalne, można odwiedzić przez 7 dni w tygodniu. Na turystów oraz na mieszkańców czekają m.in. sala historii i tradycji, cela więzienna, makiety miasta oraz Kalwarii Wejherowskiej, a także multimedialna sala „Wejherowo okresu międzywojennego”.
Ratusz dostępny jest dla zwiedzających: od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00, a w soboty i niedziele w godz. 11.00-15.00.
Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza w godz. 14.00-19.00 na taras widokowy Filharmonii Kaszubskiej, z którego rozciąga się wspaniały widok na Wejherowo i Kalwarię.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.