Rozrywka i rekreacja w Parku Miejskim

Koncerty, kino, joga, zumba

Koncerty w ramach „Muzycznego Lata”, treningi jogi albo żywiołowa zumba to tylko niektóre propozycje ciekawych zajęć i imprez, organizowanych latem w Parku Miejskim im. A. Majkowskiego w Wejherowie. W amfiteatrze, jak co roku, odbywają się seanse „Kina pod gwiazdami”, a dla dzieci przygotowano spacery edukacyjne, o których piszemy obok.

W każdą niedzielę lipca i sierpnia w parku odbywają się występy w ramach cyklu „Muzyczne Lato”. W ostatnią niedzielę, 1 lipca, publiczność bawił zespół Majestic z Gdańska, znany z żywiołowych koncertów. Bawił dosłownie, bo oprócz muzyki było dużo żartów i wspólnej zabawy.
W najbliższą niedzielę 8 lipca o godz. 17.00 na małej scenie w parku zagra Kwartet smyczkowy AQuartet. Koncert „Od Abby do Queen, czyli muzyczny alfabet lat 60 i 70” zapewne spodoba się nie tylko dojrzałym słuchaczom, ale też młodzieży.
15 lipca, wyjątkowo o godz. 15.00 dla mieszkańców Wejherowa zaśpiewa Natalia Capelik-Muianga, wokalistka urodzona w Gdańsku, uznawana za jeden z ciekawszych głosów młodego pokolenia. Natalia Capelik-Muianga jest finalistką programu „Mam Talent” i laureatką wielu konkursów wokalnych.
Aktywne soboty to propozycja dla tych, którzy chcą zaczynać kolejne weekendy na sportowo. W każdą sobotę lipca i sierpnia w parku o godz. 10 profesjonalni trenerzy prowadzą zajęcia sportowe. W tym roku podczas zajęć zorganizowany został darmowy kącik animacyjny dla dzieci.
Lato sprzyja praktykowaniu jogi w plenerze. Zajęcia jogi, finansowane przez Prezydenta Miasta Wejherowa, odbywają się w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 9.30 do 26 sierpnia, na trawniku za Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Z kolei w każdą środę o godz. 18.30 (do 29 sierpnia) przy altanie w wejherowskim parku prowadzone są zajęcia zumby. Wszyscy mogą spróbowac sowich sił w tym tańcu, a przy okazji spalić wiele kalorii.
Wejherowskie Kino pod Gwiazdami zaprasza w każdy czwartkowy wieczór do wejherowskiego Amfiteatru. Seanse rozpoczynają się o godz. 21.30, a wstęp jest wolny. Podczas wkacji będzie można obejrzeć filmy: La la Land, Paddington, Ukryte Piękno, Najlepszy, Kong: Wyspa Czaszki, Bardzo Fajny Gigant, Nice guys, Przełęcz ocalonych.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.