Podziękowania dla dyrektor biblioteki

Danuta Balcerowicz odeszła na emeryturę

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie odbyło się pożegnanie wieloletniej dyrektor tej placówki Danuty Balcerowicz, która przeszła na emeryturę.

Fot. Urząd Miejski
Fot. Urząd Miejski

W uroczystym spotkaniu pożegnalnym uczestniczył prezydent Krzysztof Hildebrandt i jego zastępca Arkadiusz Kraszkiewicz oraz przewodniczący Rady Miasta Bogdan Tokłowicz. Byli też dyrektorzy i kierownicy placówek oświaty oraz kultury, twórcy i działacze kultury, a także pracownicy biblioteki.
Prezydent Wejherowa, dziękując Danucie Balcerowicz za 14-letnie kierowanie biblioteką powiedział, że dzięki profesjonalizmowi, zaangażowaniu i wizjonerskiemu podejściu do wykonywanych obowiązków, Miejska Biblioteka Publiczna z Wejherowską Biblioteką Cyfrową stała się nowoczesną „biblioteką przyszłości”. Poza funkcjonalnością i nowoczesnym wyposażeniem, odbywają się tam atrakcyjne spotkania z pisarzami, artystami i innymi interesującymi ludźmi. W Bibliotece funkcjonuje teatr amatorski, kluby czytelnicze, odbywają się konkursy literackie.
Za inicjatywy i działania na rzecz czytelnictwa i rozwoju kultury Krzysztof Hildebrandt wyróżnił Danutę Balcerowicz nagrodą Prezydenta Miasta Wejherowa.
Wśród gości, składających podziękowania za współpracę znaleźli się m.in. literaci – Adam Klein, Stanisław Janke i Mirosław Odyniecki, dyrektorzy placówek kultury i oświaty m.in. Jolanta Rożyńska, Tomasz Fopke, Olga Tomaszewska, Wioleta Podolska i Stefan Mazur. Był również komendant Straży Miejskiej Zenon Hinca oraz przedstawicielki WUTW – Krystyna Laskowska i Bogna Zubrzycka.
Na ostatniej sesji Rady Miasta włodarze miasta wraz z radnymi uroczyście podziękowali i pożegnali Danutę Balcerowicz. Oklaski radnych, wyrażające uznanie za dobre kierowanie placówką, trwały bardzo długo.
Za współpracę i życzliwość pani Danucie serdecznie dziękuje również redakcja „Pulsu Wejherowa”.
* * *
Decyzją prezydenta funkcję p.o. dyrektora biblioteki pełnić będzie Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, aż do ogłoszenia wyników konkursu na wolne stanowisko, który odbędzie się we wrześniu br.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.