Czerwcowe sukcesy

Wejherowskie Centrum Kultury

Grupy choreograficzne Wejherowskiego Centrum Kultury, którymi opiekuje się Elżbieta Czeszejko odniosły sukces na ogólnopolskim turnieju tanecznym, a spektakl dyplomowy instruktorki WCK Alicji Araszkiewicz „Mała Księżniczka” zdobył nagrodę specjalną na międzynarodo0wym festiwalu teatralnym.

Reprezentanci WCK odbierają nagrodę specjalną Festiwalu Teatralnym The International Children’s Theater Festival Sopot 2018 - ICTFE.
Reprezentanci WCK odbierają nagrodę specjalną Festiwalu Teatralnym The International Children’s Theater Festival Sopot 2018 – ICTFE.

Na Ogólnopolskim Turnieju Tańca „Nadmorskie Rytmy” w Łebie rywalizacja była ogromna. Wystąpiły grupy z Gdańska, Gdyni, Koszalina, Szczecina, Pucka, Środy Wielkopolskiej, Lęborka i Słupska.
Formacje WCK, przygotowane przez choreograf Elżbietę Czeszejko, pokazały się z najlepszej strony i wszystkie stanęły na podium. Grupa Baccarki była niepokonana i trzykrotnie zajęła pierwsze miejsce.
To nie koniec sukcesów WCK. Spektakl dyplomowy Alicji Araszkiewicz (instruktorki Wejherowskiego Centrum Kultury) „Mała Księżniczka”, który premierę miał w Filharmonii Kaszubskiej w marcu br., gościł na Festiwalu Teatralnym The International Children’s Theater Festival Sopot 2018 – ICTFE.
Na jego zakończenie Honorowa Kapituła Festiwalu w osobach: Magdaleny Grzebałkowskiej, Joanny Czajkowskiej i Leszka Możdżera przyznała przedstawieniu „Mala Księżniczka” nagrodę specjalną za przekonujące pomysły inscenizacyjne, bardzo dobre wyczucie teatralnej przestrzeni, umiejętne budowanie napięcia, zamaszyste sceny zbiorowe, pozytywne przesłanie oraz za to, że za pomocą prostych środków udało się nadzwyczaj zręcznie odzwierciedlić realia epoki.

 

Oto wyniki formacji tanecznych WCK na turnieju w Łebie:
Bąbelki Mini – 3 miejsce w kategorii freestyle do lat 8, Bąbelki Mini – 3 miejsce w kat. jazz do lat 8, Bąbelki – 1 miejsce w kat. show dance do lat 8, Baccarki – 1 miejsce w kat. taniec klasyczny 12-15 lat, Baccarki – 1 miejsce w kat. jazz do lat 11, Baccarki mini formacja -1 miejsce w kat. taniec współczesny 12-15 lat., Baccara Junior -2 miejsce w kat. inne formy 12-15 lat, Baccara Junior -2 miejsce w kat. taniec współczesny 12-15 lat, Baccara – 2 miejsce w kat. inne formy powyżej 15 lat.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.