Urok znaczków pocztowych

Wejherowskie koło Polskiego Związku Filatelistów obchodzi w tym roku 50-lecie działalności. Z tej okazji w ratuszu odbyło się uroczyste spotkanie z prezydentem Wejherowa, Krzysztofem Hildebrandtem. Prezydent jest członkiem koła, a jego ojciec, Kazimierz Hildebrandt był przez 36 lat przewodniczącym zarządu tej organizacji.

Jubieluszowe spotkanie w ratuszu było okazją do wspomnień i podziękowań, a także do prezentacji znaczków na okolicznościowej wystawie. Przy mikrofonie - Eugeniusz Spigarski.
Jubieluszowe spotkanie w ratuszu było okazją do wspomnień i podziękowań, a także do prezentacji znaczków na okolicznościowej wystawie. Przy mikrofonie – Eugeniusz Spigarski.

Jak zwykle, przy tak wspaniałej okazji, były podziękowania, wyróżnienia i nagrody. Stefan Walkusz, przewodniczący Zarządu Koła nr 7 Polskiego Związku Filatelistów w Wejherowie otrzymał z rąk prezydenta Hildebrandta „Medal Róży” za kolekcjonowanie walorów pocztowych, zaangażowanie w kierowaniu wejherowskim gronem pasjonatów znaczka pocztowego, za rozwijanie lokalnej filatelistyki i pogłębianie, a także przekazywanie wiedzy teoretycznej i praktycznej.
– Filatelistyka to hobby szczególne, rozpalające wyobraźnie zarówno młodych, jak i starszych kolekcjonerów – powiedział Krzysztof Hildebrandt.
W styczniu 1962 powstało Koło PZF przy Powiatowym Domu Kultury w Wejherowie. Przez pięćdziesiąt lat prowadziło wszechstronną działalność, organizując pokazy znaczka i okolicznościowe wystawy filatelistyczne. Członkowie Koła z wielkimi sukcesami brali udział we współzawodnictwie filatelistycznym różnych szczebli. Uczestniczyli aktywnie w życiu kulturalnym naszego miasta. Starali się zaktywizowanie młodzież, a Koła Młodzieżowe PZF zdobywały liczne trofea we współzawodnictwie i konkurencjach filatelistycznych.
Z okazji 50-lecia wejherowskiego koła Polskiego Związku Filatelistów prezydent Wejherowa podziękował działaczom, a także wspierającym instytucjom i zakładom, takim jak Poczta Polska, Wejherowskie Centrum Kultury czy PSS „Społem – Zgoda”.

Podziękowania otrzymali:

Władysław Korzeniowski, wieloletni prezes PSS „SPOŁEM – ZGODA”, Andrzej Markowski, Paweł Grenke, Teresa Popławska, Naczelnik Urzędu Pocztowego Wejherowo, Maciej Kohnke, Andrzej Lewiński, Anna Kończak, Maciej Baran, Alicja Hildebrandt, Artur Hildebrandt, Waldemar Czaja, Edward Hadaś, Edwin Nawrocki, Marcin Jabłoński, Dyrekcja Poczty Polskiej w Gdańsku, Jerzy Białas, Prezes Okręgu Pomorskiego PZF, Marian Niedzielski, Eugeniusz Spigarski, Henryk Polaszek, Adam Żaczek oraz Jakub Lewiński.

50 lat na kartach wydawnictwa

Z okazji jubileuszu organizacji filatelistów, została wydana publikacja o historii koła i jego działalności pt: „Zarys historii koła i jego działalności” pod red. Michała Jelińskiego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.