Wakacje w bibliotece

Trwają wakacyjne zajęcia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ul. Kaszubskiej w Wejherowie.

Uczestniczące w nich dzieci na poszczególnych zajęciach zdobywają punkty, co sprawia, ze zabawę połączono z rywalizacją. Nie brakuje dodatkowych atrakcji, takich jak przedstawienie teatralne dla młodszych dzieci.
Tematem zajęć są m.in. bezpieczeństwo (spotkania ze strażakami i policjantami), muzyka (spotkanie z kompozytorem), dziennikarstwo i genealogia, czyli poszukiwanie korzeni własnej rodziny. Oprócz tego kalambury, zgadywanki i zajęcia plastyczne, m.in. dotyczące różnych zawodów. Dzisiaj zaplanowano pokaz kickboxingu w wykonaniu mistrza sztuki walki Rafała Karcza oraz zawody sportowe.
Piątek 15 lipca będzie w bibliotece Dniem Lasu, dlatego po przedstawieniu teatralnym „Niedźwiedź – strażnik lasu” odbędzie się spotkanie z leśnikiem z nadleśnictwa. Z kolei w dniach 19,20, 21 lipca dzieci będą zgłębiać temat „Wejherowo – nasze miasto” i pracować z mapą Wejherowa. Poszukają też w internecie starych fotografii miasta i nauczą się obróbki zdjęć przy pomocy programu komputerowego.
Na zakończenie wakacji, w bibliotece w piątek 22 lipca zaplanowano Dzień Muzyczny, a w nim „Mini Playback Show” i konkurs „Jaka to melodia?” Atrakcją będzie z pewnością wspólna zabawa przy karaoke.
Przypomnijmy, że zajęcia odbywają się we wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 10.00-13.00.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.