Dalekie podróże

Jednym z nowych przedmiotów, jakie pojawiły się w tym semestrze w Wejherowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku „Polska YMCA” jest geografia regionalna. Młoda wolontariuszka, Małgorzata Hewelt, w każdą środę wybiera się ze studentami seniorami w dalekie podróże.

Małgorzata Hewelt na zajeciach w WUTW zaraża seniorów swoją podróżniczą pasją. Na zdjęciu stoi na szczycie wulkanu Pico del Teide na kanaryskiej wyspie Teneryfie.
Małgorzata Hewelt na zajeciach w WUTW zaraża seniorów swoją podróżniczą pasją. Na zdjęciu stoi na szczycie wulkanu Pico del Teide na kanaryskiej wyspie Teneryfie.

Uczestnicy zajęć poznają warunki przyrodnicze, historię, gospodarkę i kulturę omawianego regionu świata, rozmawiając i dzieląc się swoją wiedzą na ten temat. Dzięki temu, oprócz wiadomości ogólnych jest możliwość poznania różnego rodzaju ciekawostek.
Dotychczas przedstawiona została Portugalia, którą pani Małgorzata poznała, mieszkając tam przez rok i studiując. Kolejne zajęcia dotyczyły Islandii oraz Skandynawii. Tym samym, począwszy od kraju położonego najbardziej na zachód w Europie, do którego należą piękne wyspy Azory i gdzie prócz nostalgicznych pieśni Fado i popołudniowej sjesty można znaleźć wulkany, poprzez lodową wyspę z wiecznie zieloną Krainą Elfów, gdzie w sklepach można kupić polskie słodycze, powędrowaliśmy aż do krainy reniferów i Świętego Mikołaja.
Uczestnicy zajęć poznali Szwecję ze smakołykami śledziowymi znanymi w świecie, Norwegię z malowniczymi fiordami i skrywającymi się wśród gór trollami i Finlandię znaną ze zdrowego trybu życia, uprawianych sportów zimowych i sauny. Rozmawiali również o Estonii, która może pochwalić się bardzo dobrą gospodarką, a poza tym białymi nocami, niepowtarzalnym klimatem i atrakcyjnymi wyspami oraz jeziorami, które powstały w wyniku upadku meteorytów.
A może po takich zajęciach znacznie łatwiej będzie wyruszyć w podróż do – już nie tak – nieznanego miejsca? Al.O.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.