Jest trzech kandydatów. Kto jeszcze?

Wybory na Prezydenta Wejherowa

Do momentu zamknięcia tego numeru „Pulsu” trzech kandydatów ogłosiło, że zamierza ubiegać się o urząd Prezydenta Miasta w jesiennych wyrobach samorządowych.

Krzysztof Hildebrandt to znany mieszkańcom i doświadczony samorządowiec, obecny Prezydent Wejherowa, lider Ruchu Społecznego „Wolę Wejherowo”. W rozmowie z naszą redakcją potwierdził swój start w wyborach.
Arkadiusz Szczygieł – radny miejski ze Stowarzyszenia „Dla Wejherowian” i pracownik Starostwa Powiatowego w Wejherowie.
Tomir Ponka – reprezentuje partię Prawo i Sprawiedliwość i ostatnio zgłosił zamiar kandydowania. O tej kandydaturze piszemy poniżej.
Kto następny zadeklaruje udział w wyborach na Prezydenta Wejherowa? Może pojawi się kandydat Platformy Obywatelskiej?

Wybory samorządowe zapewne odbędą się na przełomie października i listopada. Pozostało zatem około 5 miesięcy, ale oficjalna rejestracja kandydatów nastąpi już we wrześniu.

 

Kandydat PiS na prezydenta
Tomir Ponka

Podczas konferencji w biurze poselskim na pl. Jakuba Wejhera, Prawo i Sprawiedliwość w Wejherowie zaprezentowało swojego kandydata na urząd prezydenta miasta – Tomira Ponka. Co ciekawe, jest to prawie nieznany wejherowski przedsiębiorca, bez doświadczenia samorządowego i z małym dorobkiem w działalności społecznej.

Pytany o program wyborczy stwierdził, że powstanie on w oparciu o spotkania i konsultacje z mieszkańcami. Kandydat na prezydenta zadeklarował dokończenie i realizację kluczowych inwestycji dla miasta, choć chce też dokonać zmian.
T. Ponka chce aktywnie uczestniczyć w realizacji programów rządowych (na marginesie – mają być one ogólnodostępne dla wszystkich samorządów). Nie zabrakło pytań o kontrowersje związane z osobą ojca kandydata. Gerard Ponka był działaczem komunistycznym w czasach PRL, a w latach 80. prominentnym członkiem aparatu Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Jego syn, startujący obecnie z PiS, Tomir Ponka powiedział, że jest dumny z taty i dodał: „nie chciałbym komentować wyborów moralnych mojego taty”.
Zdjęcie T. Ponki u góry strony pochodzi ze strony internetowej Prawa i Sprawiedliwości w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.