Kolejne ulice będą utwardzone

Ekologiczne i wygodne płyty

Podczas spotkania w wejherowskim ratuszu prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt przedstawił listę kolejnych ulic w Wejherowie, które zostaną utwardzone płytami yomb. W tym roku na ten cel miasto przeznaczy 1 371 400 zł, a w tej kadencji około 4 mln zł. Oznacza to ponad 5 km nowych nawierzchni utwardzonych płytami, nie licząc innych robót drogowych.

W poprzednich latach wiele ulic w Wejherowie utwardzono płytami jomb.
W poprzednich latach wiele ulic w Wejherowie utwardzono płytami jomb.

– Od kilku lat, w różnych częściach Wejherowa rocznie modernizowanych jest około dziesięć ulic. Taka technologia utwardzania ulic jest korzystna, ponieważ płyty yomb są ekologiczne, przepuszczają wodę do gruntu i zapewniają komfort mieszkańcom.
W najbliższych miesiącach dziewięć ulic w Wejherowie zyska nawierzchnię z płyt yomb.
Obecnie trwają prace na ul. Gryfa Pomorskiego, na odcinku od ronda ul. Patoka do osiedla Dzięcielskiego. Kontynuowane będzie układanie płyt na kolejnych odcinkach ulicy Podmiejskiej. Rozpoczęcie tego rodzaju prac zaplanowano na ulicach: Obrońców Kępy Oksywskiej, na odcinku Otylii Szczukowskiej, Rogaczewskiego, Stolarskiej, Ogrodowej, Słowińców.
Dodatkowo na ul. Harcerskiej, wzdłuż bloku nr 4 powstanie nowy chodnik. Ułożona zostanie tam nawierzchnia z kostki.
Jak poinformował prezydent Krzysztof Hildebrandt, wejherowskie ulice będą modernizowane w różnych etapach, ale wszystkie prace zakończą się we wrześniu br.

 

W latach 2015-2017 nawierzchnię z płyt yomb otrzymały m.in. następujące ulice: Modra, Urocza, Złota, Zielna, droga serwisowa równoległa do ul. Sucharskiego, Architektów , Kołłątaja, Wschodnia, Środkowa, Jasna, Poprzeczna, Rybacka – tzw. sięgacz do kościoła, Iwaszkiewicza, Torowa, Spokojna, Szczęśliwa, Krzywa, Kropidłowskiej, Grottgera, Mokwy, Podmiejska.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.