Porady i badania

O otwarciu w centrum Wejherowa nowej Przychodni Medyczno-Rehabilitacyjnej NZOZ „Nasz Dom” przy ul. Wałowej pisaliśmy w październikowym wydaniu „Pulsu Wejherowa”. Warto wiedzieć, że placówka świadczy bezpłatne usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. 

Przy ul. Wałowej pacjentów przyjmuje bezpłatnie lekarz pierwszego kontaktu. Podobnie, jak w innych tego rodzaju placówkach medycznych w mieście, w przychodni znajduje się gabinet zabiegowy oraz punkt poboru krwi. Wykonywane są tam również badania EKG i USG.
Podstawowa opieka zdrowotna działa w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, a więc tak jak w pozostałych przychodniach w NZOZ „Nasz Dom” można zapisać się do lekarza pierwszego kontaktu – lek. med. Anny Siczewskiej, specjalisty medycyny rodzinnej.
Co ważne, w okresie jesiennym, w przychodni można zaszczepić się przeciw grypie, szczepionka kosztuje 25 zł .

Doktor Anna Siczewska przyjmuje pacjentów w gabinecie przy ul. Wałowej.
Doktor Anna Siczewska przyjmuje pacjentów w gabinecie przy ul. Wałowej.

NZOZ „Nasz Dom” proponuje także usługi odpłatne w promocyjnych cenach:
• konsultacje lekarzy specjalistów: neurologa, ortopedy, rehabilitacji
• laboratoryjne badania krwi
• badanie USG
• zabiegi rehabilitacyjne
• zabiegi fizykalne (w cenie 4 zł)
• masaż kręgosłupa (w cenie 20 zł)
• ćwiczenia z rehabilitantem
• zabiegi krioterapii, kinezyterapii, hydroterapii, i inne.
Promocja trwa do końca roku, a przychodnia świadczy usługi na wysokim poziomie.
– Przychodnia kieruje swoją ofertę m.in. do osób opiekujących się przewlekle chorymi w domu – mówią przedstawiciele kierownictwa placówki. – Planujemy uruchomić dzienne zajęcia terapeutyczne , połączone z rehabilitacją dla osób z chorobą Parkinsona, Alzheimera i po udarach mózgu. Istnieje też możliwość korzystania z pomocy psychologa.
Oprócz porad lekarskich, zabiegów i opieki pielęgniarskiej, NZOZ „Nasz Dom” proponuje m.in. zajęcia z JOGI.
Kolejna propozycja to ćwiczenia aerobiku, cieszące się zainteresowaniem i przydatne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, a przy tym dostosowane do oczekiwań i możliwości uczestniczek (zajęcia mogą się odbywać również w godzinach porannych).
Warto wiedzieć, że nowa przychodnia przy ul. Wałowej w Wejherowie jest czynna codziennie w godz. od 8.00 do 18.00.

Profilaktyka udaru mózgu
16 listopada br. w przychodni „Nasz Dom” przy ul. Wałowej w Wejherowie odbędzie się akcja profilaktyczna pn. „Udar mózgu”. Podczas tej akcji pacjenci będą mogli skorzystać z bezpłatnego pomiaru cholesterolu oraz pomiaru poziomu cukru. Badania odbęda się w godz. 9.30-12.00.
W imieniu organizatorów zapraszamy mieszkańców Wejherowa do nowej przychodni, usytuowanej w pomieszczeniach dawnego sklepu meblowego na rogu ul. Wałowej i Północnej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.