Akademia Niepodległości

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku i Muzeum Piaśnickie w Wejherowie serdecznie zapraszają na III spotkanie z cyklu „Akademia Niepodległości”, podczas którego dr Mariusz Kardas z Akademii Marynarki Wojennej wygłosi wykład pt. „Polska Marynarka Wojenna w stulecie odzyskania Niepodległości”.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 12 czerwca w auli Szkoły Podstawowej nr 9 (budynek byłego Gimnazjum nr 1, ul. Jana III Sobieskiego 300). Początek o godzinie 11. Wstęp wolny! Bezpłatne zaproszenia do pobrania na stronie www.muzeumpiasnickie.pl
Akademia Niepodległości to cykl popularnych wykładów, przedstawiających drogę do Niepodległej – od pierwszej dekady XX po syntetyczny bilans międzywojennego dwudziestolecia. Przesłaniem Akademii poszerzenie wiedzy oraz formowanie patriotycznych postaw, szacunku dla niepodległościowej tradycji i przywiązania do Ojczyzny.
Akademia Niepodległości w Wejherowie zainaugurowana została 13 lutego br. wykładem prof. dr hab. Przemysława Olstowskiego z PAN pt. „Powrót Pomorza do Polski 1918-1920”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.