Dla bezpieczeństwa i płynności ruchu

Na ul. Chopina powstanie rondo

Wykonane przez miasto nowe ronda przed dworcem PKP w Wejherowie oraz na ul. Ofiar Piaśnicy są już gotowe, a na skrzyżowaniu ulic: 12 Marca, Wniebowstąpienia i Judyckiego Starostwo niedawno rozpoczęło budowę kolejnego ronda. To jednak nie koniec. W ratuszu podpisano umowę na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic: Chopina, Nadrzecznej i Staromłyńskiej oraz przebudowę ul. Nadrzecznej. Inwestycja o wartości 6,7 mln zł rozpocznie się wkrótce, a zakończy się pod koniec 2018 roku. To jeden z elementów Zachodniego Połączenia Drogowego Wejherowa.

Kolejne rondo zostanie zbudowane na skrzyżowaniu ulic: Chopina, Nadrzecznej i Staromłyńskiej w Wejherowie.
Kolejne rondo zostanie zbudowane na skrzyżowaniu ulic: Chopina, Nadrzecznej i Staromłyńskiej w Wejherowie.

Umowę na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Chopina, Nadrzecznej i Staromłyńskiej oraz przebudowę ul. Nadrzecznej podpisali w ratuszu: Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, Marek Ignatowski, prezes zarządu Firmy budowlano – drogowej MTM S.A. i Ryszard Zaremba, wiceprezes firmy.
– Przebudowa tego skrzyżowania to bardzo ważna inwestycja nie tylko dla miasta, ale również dla mieszkańców powiatu wejherowskiego, dojeżdżających do szpitala – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Jest to jedyna droga do szpitala, a rondo niewątpliwie upłynni ruch samochodowy w tym kierunku.
W rejonie tego skrzyżowania obecnie bardzo często dochodzi do kolizji drogowych. W ramach inwestycji zostanie także przebudowana ul. Nadrzeczna.
Jak podkreśla Beata Rutkiewicz, budowa ronda przy ul. Chopina i przebudowa ul. Nadrzecznej to kolejne elementy Zachodniego Połączenia Drogowego Wejherowa.
– Wybudowaliśmy już Węzeł Działki, dwa ronda w ul. Ofiar Piaśnicy oraz ul. Lelewela – wyjaśnia zastępca prezydenta Wejherowa. – Przed nami jeszcze budowa najważniejszej części tego połączenia – połączenie ul. Sucharskiego z ul. Strzelecką. Posiadamy już dokumentację projektową tej inwestycji.
Na czas budowy ronda trzeba będzie zorganizować objazd do szpitala oraz do położonego dalej Kąpina.
Marek Ignatowski, prezes zarządu Firmy budowlano-drogowej MTM S.A. przyznaje, że z tego powodu inwestycja nie będzie łatwa. Sprawna organizacja dojazdu do szpitala jest kluczową sprawą. Chodzi m.in. o przejazd karetek pogotowia.
Same prace budowlane będą złożone, ponieważ inwestycja oprócz branży drogowej, obejmuje przebudowę całej podziemnej infrastruktury.
– Takie roboty zwykle sprawiają najwięcej kłopotów – mówi Marek Ignatowski, prezes zarządu Firmy budowlano – drogowej MTM S.A. – Termin zakończenia prac to koniec 2018 roku.
O rozpoczęciu inwestycji z pewnością poinformujemy Czytelników „Pulsu”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.