COUNTRY I CYGANIE

Wejherowskiego Centrum Kultury przygotowało na tegoroczne lato Promenadowe Koncerty, odbywające się w każdą niedzielę na kameralnej scenie Parku Majkowskiego. 

Po koncercie grupy Jarek Wist swing Kwartet, która przypomniała m.in. utwory Franka Sinatry i Deana Martina oraz programie, zaprezentowanym przez kabaret Świerszczychrząszcza, w kolejną niedzielę, 17 lipca wystąpi Grupa Klakson – polski zespół country, który powstał w latach dziewięćdziesiątych. Na scenie pojawią się gitary akustyczne i solowe, gitara banjo, gitara basowa, instrumenty perkusyjne, harmonijki ustne. Autorem wykonywanych tekstów, kompozycji i aranżacji jest Bodar, który zaprezentuje się również 24 lipca, grając muzykę cygańską.
31 lipca na kameralnej scenie w parku pojawi się Kasia Kowalska – wokalistka, której nikomu przedstawiać nie trzeba. Inna znaną gwiazdą, śpiewającą w ramach koncertów promenadowych będzie Danuta Błażejczyk, której recitalu wysłuchamy 14 sierpnia. Pomiędzy tymi dwiema artystkami, w niedzielę 7 sierpnia wystąpi grupa ACOUSTIC ACROBATS, prezentująca muzykę etniczną z różnych stron świata, m.in. utwory instrumentalne z pogranicza muzyki etno i jazzu.
Na niedzielne koncerty, rozpoczynające się zawsze o godz. 17.00 zaprasza Wejherowskie Centrum Kultury.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.