Konkurs czytelniczy

Pod hasłem „Polska Niepodległa”

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie przeprowadzono cykl konkursów pod hasłem „Polska Niepodległa” dla młodych sympatyków książek, biblioteki i czytelnictwa.

 

Jedna z kilku grup nagrodzonych czytelników z dyrektor i pracowniczkami biblioteki.
Jedna z kilku grup nagrodzonych czytelników z dyrektor i pracowniczkami biblioteki.

Podczas uroczystości po raz pierwszy nagrodzeni zostali wyróżniający się czytelnicy Wypożyczalni dla Dzieci. Osoby, które wypożyczyły najwięcej książek w minionym roku otrzymały tytuł Mistrza Czytelnictwa Wypożyczalni dla Dzieci, pamiątkowe dyplomy oraz gry planszowe. Rekordziści wypożyczyli ponad 200 książek!
Przeprowadzono też XI Powiatowy Konkurs Czytelniczego „Polska Niepodległa” składający się z trzech modułów.
Laureatami konkurs rysunkowy „Niepodległość w oczach dziecka” w kategorii do 7 lat I miejsce zdobył Mikołaj Lange z SP w Bolszewie, II miejsce zajęła Weronika Cieślik z Przedszkola Samorządowego nr 2 Wejherowo oraz Oliwia Konkol z SP w Gowinie, a III miejsce Rozalia Miotk z Przedszkola Sam. nr 2 w Wejherowie.
Wśród dzieci w wieku 8-9 lat I miejsce zdobyła Maja Konkol z SP w Bolszewie, II miejsce zajął Ignacy Mańkowski z SP nr 9 w Wejherowie, zaś III miejsce zajęli Elwira Drobna z SP nr 6 w Wejherowie i Oliwier Derkowski z SP w Pobłociu. Wyróżnienia otrzymali: Jakub Wilkowski (SP 6 Wejherowo), Julia Papke (SP 9 Wejherowo), Emil Sikorski (SP 9 Wejherowo) i Jagoda Lewnau (SP Linia).
W konkursie na grę planszową, inspirowaną odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku wzięli uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z powiatu wejherowskiego. I miejsce zdobyła Maja Lange z SP w Bolszewie, II miejsce zajęłaPatrycja Jarosz oraz Katarzyna Wróblewska obie z SP w Kętrzynie, a III miejsce zajęły – Wiktoria Papała oraz Amelia Szyca również z SP w Kętrzynie. Wyróżnienia otrzymali: Mateusz Nowak (SP nr 9 Wejherowo), Anna Szczerkowska i Marta Chmielecka (obie z SP nr 10 w Rumi).
Trzeci moduł stanowił konkurs na nagranie wywiadu z Józefem Piłsudskim. Wzięli w nim udział uczniowie klas VII SP oraz II i III klas gimnazjalnych.
I miejsce zdobyli uczniowie Gimnazjum z SP Łęczyce: Katarzyna Malottke w roli Janiny Powiatowskiej, Jacek Bruhn (Józef Piłsudski), Julian Glosa (montażysta, scenarzysta i reżyser) i Mateusz Góra (p. Grażynka). II miejsce zajęli uczniowie SP nr 10 w Rumi: Oliwia Bochentin, Oliwia Wisz, Julia Radka i Michelle Merono. III miejsce zajęli uczniowie oddziału gimnazjalnego w SP nr 9 w Wejherowie: Małgorzata Cyman, Nicole Liss, Maciej Markowski, Maria Baliszewska i Magdalena Sierocka.
Konkursy oceniali jurorzy: Longina Wysocka, Sylwia Jawień, Anna Kałużniak, Bogumiła Dettlaff, Józefina Opczyńska, Krzysztof Powała i Alicja Sulikowska. Nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy wręczyła laureatom dyrektor biblioteki Danuta Balcerowicz.
Uroczystość wręczenia nagród uświetnił występ grupy teatralnej „Fuzja” ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie pod kierunkiem pani Aleksandry Ucińskiej-Makowskiej, w składzie: Dominika Gac, Amelia Wilkowska, Paulina Dopka, Wiktoria Klanczkowska, Oktawia Tusien, Oliwia Walasiewicz i Nadia Stain. Uczniowie zaprezentowali spektakl „Poplątane bajki”.
Goście mieli także okazję obejrzeć zwycięskie nagranie wywiadu z Józefem Piłsudskim autorstwa uczniów klasy gimnazjalnej w Łęczycach.
Prace plastyczne można oglądać na wystawie udostępnionej na parterze budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kaszubskiej 14.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.