Niebezpiecznie na drogach

Wypadki w Wejherowie i w Redzie

W Wejherowie i Redzie doszło ostatnio do wypadków drogowych. Kilka poszkodowanych w nich osób trafiło do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę, ostrożność oraz dostosowanie prędkości do warunków, panujących na drodze.

W minioną sobotę na krajowej „szóstce” na wysokości Węzła Zryw zderzyły się dwa pojazdy osobowe. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do szpitala w Wejherowie. Na miejscu zdarzenia pracowała policja, ratownicy medyczni i trzy zastępy straży pożarnej. Jeden z pasów drogowych był przez parę godzin wyłączony z ruchu.
Natomiast w Redzie na ul. Puckiej w zderzeniu w okolicach przejazdu kolejowego, również uczestniczyły dwa samochody osobowe. Przed torowiskiem na zatrzymującego się volkswagena polo najechał kierowca tico. I w tym przypadku w akcji uczestniczyły trzy zastępy Straży Pożarnej, ratownicy medyczni i policjanci. Ulica Pucka przez parę godzin była zablokowana. Poszkodowanym udzielono pomocy medycznej.
Kilka dni wczesniej, w Wejherowie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 6 z ul. Chopina. Zderzyły się dwa samochody osobowe. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, 41-letnia kobieta kierująca samochodem ford mondeo zderzyła się seatem ibiza. Kierowcy byli trzeźwi. Kierującej fordem zatrzymano prawo jazdy.
Kierowca seata oraz pasażerka zostali przewiezieni do szpitala. Pasażerka samochodu seat została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Gdańsku.
Policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, jazdy z rozwagą i należytą ostrożnością o dostoswaniu prędkości do warunków panujących na drodze. Każdy kierowca musi zachować czujność, zwracać uwagę na oznakowanie dróg oraz wszelkie okoliczności wpływające na stan bezpieczeństwa.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.