3 czerwca: Bieg Superbohaterów

3 czerwca 2018 r. w Parku im.A. Majkowskiego w Wejherowie odbędzie się III Edycja Biegu Superbohaterów, tym razem dedykowanego 9-letniej Patrycji Bieszke. Dziewczynka potrzebuje chodzika, który pomoże jej w utrzymaniu stabilnej pozycji ciała. Koszt zakupu sprzętu to 29 tys. zł.

Tę rekreacyjną, a zarazem charytatywną imprezę organizuje klub Małe Trójmiasto Biega, ale w przygotowanie wydarzenia włączyło się Starostwo Powiatowe w Wejherowie.
Bieg odbędzie się w wejherowskim Parku Miejskim, w niedzielę 3 czerwca. Podobnie jak w poprzednich latach, będzie świetną zabawą dla całych rodzin. Tym bardziej, że uczestnicy przebierają się w kostiumy ulubionych bohaterów z filmów, komiksów czy książek. Każdy uczestnik decyduje o długości dystansu, jaki przebiegnie. Pętla będzie miała około 1,4 km, a będzie można pokonać od jednej do pięciu pętli. Dla najmłodszych przygotowano 300-metrową trasę.
– Superbohaterowie nie mogą zapomnieć o ludziach potrzebujących pomocy, dlatego dochód ze sprzedaży pakietów startowych zostanie przeznaczony na zakup sprzętu dla chorej Patrycji – mówi Michalina Romańska z Klubu Małe Trójmiasto Biega.
– Ubiegłoroczne Biegi Superbohaterów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, podobnie jak niedawna impreza „Wejherowo biega”. Wszyscy doskonale się bawili i prezentowali pomysłowe przebrania. Dzieci mają dużą frajdę, m.in. dzięki medalom dla każdego uczestnika – mówi Jacek Thiel z Zarządu Powiatu Wejherowskiego, który nie tylko angażuje się w organizację biegów, ale również bierze w nich czynny udział.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.