Zamknięty przejazd kolejowy

Zmiany przed dworcem i na ul. Kwiatowej w Wejherowie

Rozpoczyna się jedna z najważniejszych inwestycji w Wejherowie – budowa tunelu pod torami w ciągu ulicy Kwiatowej. W związku z tym od skrzyżowania z drogą krajową nr 6 do skrzyżowania z ul. Spacerową ulica Kwiatowa została zamknięta dla ruchu. Co ważne, z użytkowania wyłączony został przejazd kolejowy w ciągu ul. Kwiatowej. Dotyczy to zarówno ruchu samochodowego, jak i pieszego. Jednocześnie oddano do użytku kierowców i pieszych nowe rondo przed Dworcem Głównym PKP w Wejherowie.

O zmianie w ruchu pojazdów i pieszych na ul. Kwiatowej informowaliśmy już w poprzednim wydaniu „Pulsu Wejherowa”. Przypomnijmy, że objazd dla samochodów do ul. Kwiatowej od drogi krajowej nr 6 realizowany będzie poprzez przejazd kolejowy w ciągu ul. Sienkiewicza, dalej ulicą 10 Lutego oraz nowe rondo przy dworcu PKP.
Ruch pieszych zostanie skierowany do tunelu pod krajową „szóstką” i torami kolejowymi z wyjściem/wejściem przy dworcu PKP.
Wyjazd z ul. Kwiatowej w kierunku drogi krajowej nr 6 realizowany będzie przez ul. Spacerową, Zachodnią do ronda na Węźle Działki i przez przejazd kolejowy w kierunku „szóstki”.
W początkowym okresie prac możliwy będzie wyjazd ze sklepów Intermarche, Bricomarche oraz ze stacji BP w kierunku skrzyżowania DK 6 z ul. Przemysłową w kierunku Lęborka.
Urząd Miejski, który realizuje tę ważną i potrzebną inwestycję prosi o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie ul. Kwiatowej i stosowanie się do oznakowania pionowego.
– Liczymy na wyrozumiałość – budujemy dla mieszkańców! – apelują władze Wejherowa.
Budowa Węzła Integracyjnego Wejherowo zakończy się w drugim półroczu 2019 roku.

 

W ramach budowy Węzła Integracyjnego Wejherowo (Kwiatowa) pomiędzy ulicami 10 Lutego, Kwiatową i Spacerową, a ulicą I Brygady Pancernej Wojska Polskiego, powstanie wiadukt kolejowy (bezkolizyjny przejazd pod torami) w ciągu ulicy Kwiatowej, przebudowane zostaną skrzyżowania, ulice, chodniki i zjazdy w drogach powiązanych z ul. Kwiatową.
Wybudowane zostaną parkingi i miejsca postojowe, przystanki autobusowe, trasa rowerowa.
Przebudowane zostaną zejścia do tunelu dla pieszych w sąsiedztwie dworca kolejowego wraz z budową wind.
Ta bardzo potrzebna i długo wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycja będzie łącznie kosztowała prawie 33 mln zł, z tego władze Wejherowa zdobyły ponad 18 mln zł dofinansowania ze środków unijnych.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.