Majowe odpusty na Kalwarii

Modlimy się za was, ale nie zamiast was! Franciszkanie zapraszają do Sanktuarium

Po raz pierwszy w tym roku, w maju aż dwukrotnie na Kalwarii Wejherowskiej odbędą się uroczystości odpustowe. Przybędą na nie pielgrzymi z całych Kaszub. Ojcowie Franciszkanie zapraszają do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego szczególnie mieszkańców Wejherowa i powiatu wejherowskiego, w myśl hasła: Modlimy się za was, ale nie zamiast was!

Odpust Wniebowstąpienia Pańskiego:

11-13 maja
Od 11 do 13 maja br. w Wejherowie na Kalwarii odbywać się będzie Odpust Wniebowstąpienia Pańskiego, na który przybędą głównie pielgrzymi z południowych Kaszub.
W piątek przy Kaplicy Bożego Grobu od godz. 16:00 witani będą pielgrzymi z Kościerzyny i okolic. Ok. godz. 17:45 przybędą grupy z Przodkowa, Żukowa, Grzybna i okolic, a witane będą przy Kaplicy Piłata.
O godz. 19:00 w kościele klasztornym św. Anny przed cudownym obrazem rozpocznie się msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
W sobotę 12 maja już o godz. 8:00 w kościele rozpocznie się msza św. dla pielgrzymów przybyłych w piątek.
O godz. 11:30 przy kaplicy Piłata witani będą pielgrzymi z Oliwy (w tym roku pielgrzymka oliwska świętuje 350-lecie!), Chełmu, Szemuda, Gdyni, Kielna, Koleczkowa i okolic.
W południe przybeda pielgrzymi z Lini, Strzepcza, Strzebielina, Sychowa, Choczewa i okolic (powitanie przy kaplicy III upadku Chrystusa – ul. Strzelecka). O godz. 17:30 przybędą pielgrzymi z Kartuz (witani w kościele klasztornym).
Tego dnia (12 maja) o godz. 14:00 rozpoczną się Centralne Obchody Kalwaryjskie z kazaniami. Początek uroczystości zaplanowano w kościele klasztornym.
O godz. 17:45 przy kościele Trzech Krzyży sprawowana będzie msza św. pod przewodnictwem o. prowincjała Bernarda Marciniaka.
W niedzielę 13 maja o godz. 8:00 w kościele klasztornym rozpocznie się msza św. dla pielgrzymów z Kościerzyny i okolic.
O godz. 8:00 na placu przy kościele rozpocznie się Droga Krzyżowa, która wyruszy na Kalwarię. Najpierw formowana będzie procesja i witani będą pielgrzymi z Sierakowic, Nowego Dworu Wejherowskiego, Bolszewa, Luzina i Gościcina, aby o godz. 9:00 wyruszyć procesją z Najświętszym Sakramentem na Kalwarię.
O godz. 10:00 koncelebrowana będzie suma odpustowa pod przewodnictwem ks. abpa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia.
Po zakończeniu mszy św. przy kaplicy Piłata rozpoczną się uroczyste pożegnania grup pielgrzymkowych, które po sumie wyruszają w drogę powrotną.
Odpust Trójcy
Świętej:
26-27 maja
Uroczystości Odpustu Trójcy Świętej będą trwać od 26 do 27 maja 2018 r.Na ten odpust tradycyjnie przybywają Kaszubi z północy regionu.
W sobotę 26 maja od godz. 10:30 do 12:00 witani będą pielgrzymi z Gdyni, Rumi, Redy, Kosakowa, Pierwoszyna, Rewy i okolic (przy Bramie Oliwskiej – ul. 12 Marca) oraz z Pucka, Swarzewa, Władysławowa, Łebcza, Leśniewa, Mechowa, Starzyna, Strzelna, Chłapowa i okolic .Powitanie odbędzie się tradycyjnie przy krzyżu przy na ul. Chopina.
O godz. 14:00 rozpoczną się Centralne Obchody Kalwaryjskie z kazaniami (początek w kościele klasztornym), aby o godz. 17:45 rozpocząć mszę św. pod przewodnictwem o. prowincjała (przy kościele trzech krzyży).
W niedzielę 27 maja już o godz. 8:00 rozpocznie się Droga Krzyżowa na Kalwarii dla pielgrzymów, którzy przybędą w niedzielę rano (początek na placu przy kościele klasztornym), w ramach której o godz. 9:00 ruszy procesja z Najświętszym Sakramentem na Kalwarię.
O godz. 10:00 rozpocznie się suma odpustowa pod przewodnictwem ks. biskupa (przy Kościele Trzech Krzyży).
O godz. 13:00 żegnane będą grupy pielgrzymów od strony Gdyni (przy Bramie Oliwskiej ) oraz od strony Pucka (przy krzyżu na ul. Chopina).

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.