Rekordowe wydatki

Coraz więcej inwestycji

Najważniejszą, gdyż niosącą realne korzyści dla mieszkańców, decyzją ostatniej sesji Rady Miasta Wejherowa (26.05.2018) było zwiększenie inwestycji drogowych. Prezydent Krzysztof Hildebrandt wygospodarował kolejne ponad 2 mln zł, które zostały przeznaczone m.in. na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Chopina-Staromłyńska-Nadrzeczna.

Ta inwestycja rozpocznie się jeszcze przed wakacjami. Jest ona bardzo potrzebna z uwagi na poprawę bezpieczeństwa na ul. Chopina.
Przeniesiono także środki na budowę nowego parkingu na ok. 150 miejsc przy ul. Jagalskiego, obok wejherowskiego szpitala. Budowa tego oczekiwanego przez mieszkańców parkingu rozpocznie się również w tym roku.
Po dokonanych zmianach wydatki inwestycyjne w 2018 r. wynoszą ponad 50 mln zł. Są to rekordowe wydatki na inwestycje w Wejherowie w historii samorządu.
Podkreślić należy, że cała obecna kadencja, nie tylko ten rok, jest jeszcze lepsza od poprzednich, jeśli chodzi o tempo inwestycji i rozwój miasta. Wydatki inwestycyjne w poprzedniej kadencji 2010-2014 wyniosły ogółem 113,8 mln zł, zaś w obecnej kadencji 2014-2018 zamkną się kwotą aż 143,7 co oznacza wzrost o ponad 26 procent. Do tego należy doliczyć inwestycje spółek komunalnych: ZUK i MZK w minionych 3 latach wydały łącznie 12,5 mln zł.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.