Kaszubska zabawka

Konkurs dla dzieci

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Wejherowie oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych i oddziały przedszkolne (zerówki) z powiatu wejherowskiego do udziału w powiatowym konkursie na najciekawszą zabawkę, inspirowaną kulturą kaszubską.

Konkurs został objęty patronatem przez prezydenta Wejherowa, Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz przez Uniwersytet Gdański. Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy uczniów na temat kultury kaszubskiej, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz rozbudzanie zainteresowań regionalizmem.
Zadanie polega na wykonaniu według własnego pomysłu zabawki inspirowanej szeroko pojętą kulturą kaszubską z dowolnych materiałów i z zastosowaniem różnorodnych technik. Poza wykonaniem i walorami artystycznymi oceniana będzie pomysłowość, wykorzystanie tradycji kaszubskiej (haft kaszubski, baśnie i legendy, inspiracje regionalizmem) samodzielność i oryginalność prac. Pomysłodawcami konkursu są nauczycielki: Anna Hebel, Aleksandra Kurowska-Susdorf oraz Anna Rybakowska.
Finał konkursu odbędzie się 1 czerwca 2018 r. Wykonane przez uczniów zabawki zostaną wyeksponowane w Muzeum podczas rozstrzygnięcia konkursu.
Termin przekazywania prac konkursowych upływa 20 maja 2018. Prace należy dostarczyć do Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Wejherowie, przy ul. Obrońców Wybrzeża 1.
Wiecej szczegółów na stronie: http://spolecznawejherowo.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.