Niebieski dzień autyzmu

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu na wejherowskim rynku spotkali się mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości, wyrażając poparcie dla osób z autyzmem. Uroczystości poprzedził przemarsz ulicami miasta w niebieskimi balonami, bo kolor niebieski symbolizuje autyzm.

W pochodzie oraz imprezie na rynku wzięli udział przedstawiciele władz miasta, dzieci wraz z nauczycielami z wejherowskich szkół i przedszkoli oraz kluby sportowe.
– Osoby ze spektrum autyzmu są bardzo źle odbierane w społeczeństwie, często dyskryminowane. Jest to druga największa grupa społeczna z dysfunkcją – powiedział Arkadiusz Raguza, prezes Wejherowskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Autyzmem. – Chcemy uświadomić społeczeństwu, jak wygląda autyzm.
Podczas obchodów można było wziąć udział w licytacjach gadżetów przekazanych przez kluby sportowe, firmy i osoby prywatne. Był pokaz pojazdów strażackich i wojskowych oraz umundurowania policji. Obchody Dni Autyzmu wspierały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bolszewa oraz Kębłowa. Na miejscu był też Klub Integracji Społecznej Śródmieście. Pomagali wolontariusze, głównie z Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.