Henryk Teclaf emerytem

Najstarszy strażnik

W wieku 65 lat, po ponad 26 latach służby w Straży Miejskiej i 50 latach pracy zawodowej, na emeryturę odszedł najstarszy i pierwszy w historii Straży Miejskiej w Wejherowie funkcjonariusz – st. insp. Henryk Teclaf.

Służbę w SM w Wejherowie rozpoczął w lutym 1992 r. i przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej, począwszy od patrolowego, kierowcy radiowozu, dyżurnego Straży Miejskiej, inspektora w Referacie Postępowań Wyjaśniających, a ostatnio jako operator miejskiego monitoringu.
Z okazji odejścia na emeryturę w ratuszu miejskim odbyła się uroczystość z udziałem prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta, Bogusława Suwara – sekretarza Miasta i współpracowników. Na wniosek Komendanta Straży Miejskiej Zenona Hincy, st. insp. Henryk Teclaf otrzymał od Krajowej Rady Komendantów RP „Krzyż Za Zasługi” za ochronę porządku i bezpieczeństwa w Wejherowie.
Od prezydenta i sekretarza miasta odchodzący na emeryturę strażnik otrzymał podziękowania za służbę, a od koleżanek i kolegów słowa podziękowania i pamiątkową replikę szabli.
St. insp. Henryk Teclaf za swoją pracę był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany przez komendanta Straży Miejskiej i prezydenta Miasta. Otrzymał również od Prezydenta RP Złoty „Medal za długoletnią służbę”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.