Promocja sportu

Międzynarodowy program

W Luzinie odbyło się kolejne spotkanie w projekcie „SPORT 4 ALL” w ramach programu „Partnerstwa sportowe i partnerskie”, Erasmus +. W projekcie, którego liderem jest działające przy GOSRiT Luzino, Stowarzyszenie Kaszubskie Towarzystwo Sportowo-Kulturalne uczestniczą organizacje z 5 krajów.

Są to liderzy w prowadzaniu innowacyjnych projektów, skierowanych do dzieci i młodzieży z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym. Tym razem do Luzina przyjechało po 6 przedstawicieli organizacji z Polski, Cypru, Rumunii, Turcji i Serbii, które odgrywają strategiczną rolę w dziedzinie sportu w swoich regionach. Podczas ich pobytu odbyły się warsztaty, które miały na celu wypracowanie innowacyjnego sposobu promowania sportu wśród dzieci i młodzieży, zwłaszcza tej zagrożonej wykluczeniem społecznym.
Okazją do wspólnej aktywności sportowej był trening luzińskiej sekcji kickboxingu na hali widowiskowo-sportowej. Pod okiem trenera Rafała Karcza można było spróbować swoich sił, mierząc się z mistrzynią, Zuzanną Kalbarczyk.
Oprócz tego przebywający w Luzinie trenerzy AEL Limasol (ubiegłoroczny uczestnik Ligi Europy) przeprowadzili trening piłkarski z drużyną juniora młodszego GOSRiT el professional Luzino.
Odbyła się też wycieczka do Gdańska oraz spotkanie z Radosławem Michalskim, prezesem pomorskiego ZPN, który w trakcie kariery sportowej grał w Limasol. Podsumowanie projektu nastąpi we wrześniu w Limassol na Cyprze.
Koordynatorem projektu jest Paweł Radecki, który wraz z Magdą Kołacz, Maksymem Graczyk, Pawłem Hinz, Moniką Drabik i dyrektorem GOSRiT Luzino, Piotrem Klecha reprezentowali naszą organizację w tym projekcie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.