Wejherowska Straż Miejska skontrolowała stacje transformatorowe na terenie miasta pod kątem ich estetycznego wyglądu.
Na 50 skontrolowanych stacji, w 33 przypadkach na elewacjach stwierdzono wulgarne i obraźliwe napisy, malarskie bohomazy i inne gryzmoły, które pogarszają ogólną estetykę miasta i osiedli mieszkaniowych. Powiadomiono prezydenta miasta i właściciela obiektów, tj. Energię.
Do wspólnych działań strażników dotyczących poprawy estetyki miasta zaproszono właścicieli tych obiektów: Energię, WCK, ZKP, dyrekcję Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni. Trafostacje mają być odmalowane, a na przygotowanym podłożu artyści z wymienionych instytucji i stowarzyszeń wykonają malowidła z kaszubskim wzorem. Praktyka już wykazała, że tam gdzie takie malowidła powstały, wandale napisów nie wykonują.
Właściciel lub zarządca obiektu jest obowiązany utrzymać go w należytym stanie technicznym i estetycznym.